Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Ballkani i Hapur

Kosova i vetmi shtet që nuk mori pjesë, Milo: Duhet të ketë reflektim, “Ballkanin e Hapur” e mbështet SHBA dhe BE

Politikani Paskal Milo thotë se Kosova duhet të reflektojnë për pjesëmarrjen e saj në procesin e "Ballkanit të Hapur". Deri tani, Prishtina zyrtare është...

Baton Haxhiu: “Ballkani i Hapur” është projektuar nga Sorosi! Procesi i Berlinit dështoi

Analisti dhe gazetari Baton Haxhiu, thotë se nisma e "Ballkanit të Hapur" është projektuar nga filantropi George Soros. Sipas tij, kjo nevojë ka lindur...

“Ajo që tha Lavrov është provokim”, Ahmetaj: Open Balkan është gjëja më e mirë që i ka ndodh Ballkanit

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj shprehet se deklarata e ministrit të Jashtëm Sergei Lavrov për “Open Balkan” janë “cinizëm politik dhe provokim”, për dëmtimin...

Kurti për “Ballkanin e Hapur”: Është Serbia ajo që duhet të hapet ndaj Kosovës

Një ditë pasi u mbajt në Ohër Samiti i Ballkanit të Hapur, ka reaguar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili nuk pranon që...

“Ballkani i Hapur”, Harxhi: Nismë e dështuar, Rama kërkon ndihmë për grurin në Serbi si Enver Hoxha tek Hrushovi

Ish-zëvendësministrja e Jashtme Edith Harxhi, ka diskutuar në lidhje me nismën Ballkani i Hapur. Ajo është shprehur në emisionin “Open” se pavarësisht se mund...

VOA për Ballkanin e Hapur: Nisma shikohet me dyshim nga një pjesë tjetër e rajonit (Analiza e plotë)

Në Ohër të Maqedonisë u mbajt takimi i themeluesve të nismës “Ballkani i Hapur”, presidentit të Serbisë dhe kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së...

Behgjet Pacolli thirrje që Kosova t’i bashkohet “Ballkanit të Hapur”: Mund të dalë sërish nëse aty kërkohet të…

Ish-presidenti i Kosovës dhe biznesmeni i njohur Behgjet Pacolli thotë se Kosova duhet të jetë pjesë e nismës “Ballkani i Hapur” dhe të mos...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut: Jemi një hap larg nisjes së negociatave, ne i kemi bërë punët tona

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, deklaroi në Samitin e Ballkanit të Hapur i cili u mbajt në Ohër, se qytetarët e vendit të...

“Kokrra e fundit e grurit ka peshën e një thesi”, Rama: Ballkani i Hapur nuk do të ndalet këtu, do të zhgënjehen ata që...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nga Ohri, aty ku po mbahet Samiti i “Ballkanit të Hapur” se do të ngrihet një grup pune i...

Ballkani i Hapur/ Firmosen katër marrëveshjet në Ohër mes Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut  

Janë nënshkruar në Ohër tre marrëveshjet mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, në kuadër të Ballkanit të Hapur. Kryeministri Edi Rama së bashku me...

Lajmet e fundit