Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Ballkani i Hapur

“Ballkani i Hapur, kufij të mbyllur”, në Maqedoni ankohen për vonesat mbi 3 orë në Doganën e Tabanocit

Dhjetëra udhëtarë e turistë kanë pritur disa orë sot të kalojnë në pikën e kalimit kufitar në Tabanoc të Maqedonisë së Veriut. Ata janë...

Deklarata e fortë e presidentit Gjukanoviç: “Ballkani i Hapur” do përfundojë me zhdukjen e Kosovës, Malit të Zi, Bosnjës dhe Maqedonisë

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç, në një intervistë për një portal në vendin e tij është pyetur dhe për nismën e "Ballkanit...

Nga gazi te gruri, Ahmetaj flet për sfidat e rajonit: 2023 nuk do të jetë vit i lehtë

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ahmetaj ka marrë pjesë sot në një diskutim lidhur me sfidat e rajonit të Ballkanit Perëndimor, pasiguritë e shkaktuara...

Ish-ministri Enver Hoxhaj: Kosova duhet të bëhet pjesë e Ballkanit të Hapur!

Nënkryetari i kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj është i mendimit se Kosova duhet të bëhet pjesë e nismës së “Ballkanit të Hapur”, si një...

Tre liderët e “Ballkanit të Hapur”, Rama, Kovaçevski dhe Vuçiç takim online për tërheqjen e investimeve të huaja

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në një takim online me homologun e Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski dhe Presidentin e Serbisë Aleksandër...

Ballkani i Hapur, kryeministri Rutte: Ndihmon për integrimin në BE. Drejtuesi me më shumë përvojë në rajon është ky burrë që ka ditëlindjen sot

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte mbështet nismën e “Ballkanit të Hapur” duke thënë se është një nismë që do të ndihmojë vendet e Ballkanit...

Ish-ministri Panariti “kritik” me Ballkanin e Hapur: Duhet kujdes, Shqipëria mund të bëhet kosh i mallrave të importit

Edmond Panariti, ish-ministër i Bujqësisë dhe aktualisht drejtor Kabineti në Presidencë, thotë se me nismën e Ballkanit të Hapur vendi ynë duhet të tregojë...

“Pasoja shkatërrimtare”, Berisha: Ballkani i Hapur s’ka qëllim tjetër përveç asgjësimit të Kosovës

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë promovimit të librit “Kurrë mos harro” mbi gjenocidin serb në Kosovë, ka folur sërish për Ballkanin e Hapur. Berisha gjatë fjalës...

Liderët e “Ballkanit të Hapur” pritet të vendosin nëse do të shkojnë në Samitin e BE-së

Liderët e vendeve pjesëmarrëse të "Ballkanit të Hapur" thanë se të mërkurën, do të njoftojnë nëse do të shkojnë në Samitin Bashkimi Evropian-Ballkani Perëndimor,...

Ballkani i Hapur/ Rama: Mendojmë ndryshe, por nuk na pengon! Kurti: Vëllezërit nuk kanë nevojë për ndërmjetës

Kryeministrat Rama dhe Kurti janë duke mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp në Prishtinë, në mbyllje të mbledhjes së tetë mes qeverive të...

Lajmet e fundit