Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Ballkani i Hapur

Avokat Ngjela: Open Balkan nuk bëhet! Shqipëria s’fiton gjë, i intereson vetëm Vuçiçit për Kosovën

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se nisma “Open Balkan” nuk ka për të funksionuar. Ai u shpreh në emisionin “Ora e Betit” se nisma...

Në krah me Ramën dhe Zaev, Vuçiç publikon foton: Në pritje të forumit nën hijen e Ballkanit të Hapur

Presienti Aleksandër Vuçiç pak më parë ka postuar një foto në Instagram, ku shihet krah kryeministri Edi Rama dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut,...

Alfred Peza: Pse e mbyllën, pasi SHBA dhe BE mbështetën “Ballkanin e Hapur”

Nga Alfred Peza (Sekretar për Mediat në Partinë Socialiste) E kanë mbyllur jo vetëm gojën, por edhe sytë tani që edhe SHBA edhe BE, folën...

Ali Ahmeti flet për “Ballkanin e Hapur”: Nuk është ripushtim i Kosovës, gjërat merrini me gjakftohtësi

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me nismën “Open Balkan”. Në një intervistë për...

Fatos Lubonja: Serbia do na dominojë ekonomikisht në “Open Balkan”

Analisti Fatos Lubonja komentoi nismën “Open Balkan”, ku vuri theksin te dialogu mes vendeve të rajonit  Lubonja u shpreh në “News24” se është kundër polarizimit...

DASH: Tregu i Përbashkët Rajonal, esencial për përparimin e Ballkanit Perëndimor

"Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqimisht vijimin e përpjekjeve në Ballkanin Perëndimor për të thelluar dhe forcuar integrimin gjithëpërfshirës rajonal, në bazë të rregullave dhe...

Ballkani i Hapur, Kurti mesazhe të forta drejt Tiranës: Para se të rrezikojmë në hapjen me të tjerët, të lidhemi fort me njëri-tjetrin! Politikanët...

Kyreministri Albin Kurti thotë se Shqipëria e Kosova duhet të lidhen më parë me njëra-tjetrën, duke mos rrezikuar kështu pas hapjes me shtetet e...

Open Balkans, për mendje të hapura

Nga Besart Kadia (Zv.ministër i Financave dhe Ekonomisë) Ballkani! Ballkani! Ballkani! Mbetet një rajon ekpsortues lajmesh dhe burimesh njerëzore drejt vendeve të zhvilluara të Bashkimit...

“Ballkani i Hapur”, në Kosovë shfaqen parrulla kundër Edi Ramës (FOTO)

Disa dhjetëra parrulla kundër Edi Ramës janë shfaqur të shkruara në muret e pallateve në Kosovë. Parrulla që lexon “Unë jam mirë kur është mirë...

Albin Kurti: “Ballkani i Hapur” për korrupsionin, kriminelët e luftës dhe ndikimin nga Lindja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se iniciativa e mini-Schengenit që të enjten mori emër të ri duke u quajtur “Ballkani i Hapur”...

Lajmet e fundit