Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Ballkani i Hapur

Ambasadori i Kosovës tregon pse nuk bëhen pjesë e “Ballkanit të Hapur”: Nuk ka garanci që ndjek frymën e Bashkimit Europian

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Skënder Dyrmishi, thotë se ata nuk bëhen pjesë e projektit "Ballkani i Hapur" sepse nuk ka garanci që ai...

Edi Rama përgjigjet për “Ballkanin e Hapur”: Nuk zëvendëson Procesin e Berlinit dhe as integrimin e Shqipërisë! Mekanizëm për të përshpejtuar punën

Kryeministri Edi Rama thotë se "Ballkani i Hapur" nuk zëvendëson e as transformon Procesin e Berlinit. Po ashtu, sipas Ramës, ky projekt nuk zëvendëson procesin...

Mblidhet sot Kuvendi, Rama inperpelancë për “Ballkanin e Hapur”, deputeti i PD 14 pyetje për kryeministrin

Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë sot seancën e radhës plenare, me çështje të ndryshme në rendin e ditës. Një ndër to me të...

Ambasadori kroat në Tiranë i shqetësuar: “Ballkani i Hapur” po legjitimon “botën serbe”, ndërkombëtarët të mos bëjnë lëshime ndaj “diktatorëve të vegjël”

Ambasadori kroat në Shqipëri, Zlatko Kramaric ka ngritur shqetësimin se nisma “Ballkani i Hapur” është duke legjitimuar atë që njihet si “bota serbe”. Në një...

“Mbështesim Ballkanin e Hapur nëse janë të 6-shtë shtetet”, Rama “përplaset” me të dërguarin e SHBA: Nuk na takon ne t’i bindim

Gabriel Escobar, deklaroi i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, tha se nëse në iniciativën "Balkani i Hapur" nuk përfshihen që të gjashtë shtetet e...

“Përçarëse dhe përjashtuese”, Meta për “Ballkanin e Hapur”: Si mund t’i besohet nismës, kur plagët e genocidit janë ende të freskëta?

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar për konferencën e "Ballkanit të Hapur", e cila u zhvillua sot në Beograd dhe ku mori pjesë...

Albin Kurti: “Ballkani i Hapur” i hapur për korrupsion, kriminelë të luftës dhe kundërshtim i demokracisë evropiane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sërish për refuzimin ndaj nismës “Ballkani i Hapur”, e mbështetur nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia. Kurti,...

Ballkani i Hapur, Kurti: Qëndrimi ynë nuk ndryshon, Serbia duhet të hapej njëherë për Kosovën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë sot se Qeveria e Kosovës ka qëndrim të qartë për nismën rajonale “Open Balkan” dhe sipas tij...

Kryeministri Kurti i prerë për Ballkanin e Hapur: Nuk ndodh, për sa kohë Serbia është e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se vendi nuk do të bëhet pjesë e nismës "Open Balkan", ku bëjnë Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e...

Përfaqësuesit e “Ballkanit të Hapur” përcaktojnë aktivitetet e bashkëpunimit

Grupi punues i nismës "Ballkani i Hapur" u dakordua për aktivitetet që do të zhvillohen deri në mbajtjen e samitit të radhës në nivel...

Lajmet e fundit