Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

ballkan

Senatorja amerikane: E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan

Senatorja amerikane Jeanne Shaheen shprehet e shqetësuar për financimet ruse në Ballkan. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, gjatë vizitës së saj në...

 “Jam 100% me Kosovën”, Rama: Duhet të pranojnë ftesën për Ballkanin e Hapur, ka një rrugë që bombat e Donbas mos të përfundojnë në…

Kryeministri Edi Rama i pyetur edhe nga gazetarët ka folur edhe një herë për situatën në Kosovë. Ai është shprehur se mbështet 100% Kosovën pasi...

CDU/CSU: Mocion në Bundestag për Ballkanin Perëndimor

Një ditë para samitit BE-Balkan partia më e madhe opozitare gjermane po e rrit presionin ndaj qeverisë mbi Ballkanin Perëndimor.  Grupi parlamentar i Unionit Kristiandemokrat e...

“Kam marrë urime të shumta”, Abazoviç falenderon liderët e Ballkanit: Mali i Zi do zhvillojë marrëdhënie miqësore me të gjithë fqinjët e tij

Kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka falenderuar të gjithë krerët e shteteve që e kanë uruar për detyrën e re. Ai...

Kurti konferencë me Scholz: Kosovës t’i liberalizohen vizat! Kancelari gjerman flet për Procesin e Berlinit dhe paralajmëron vizitë në Ballkan

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është në një konferencë të përbashkët për mediat në Berlin me kancelarin Olaf Scholz. Ai ka kërkuar që pavarësia...

Ndërtohet në Tiranë “Zipline” më i madh në Ballkan

Tiranës i shtohet një tjetër destinacion që pritet të thithë jo vetëm turistë të huaj, që duan të eksplorojnë natyrën e bukur që ofron...

Tre kryeministra shqiptar në Ballkan, ironia e eksperti amerikan: Ndoshta po të kishte e Serbia një të tillë do ishte më evropiane

Dritan Abazoviç u bë kryeministri i shtatë i Malit të Zi, por i pari kryeministër shqiptar i shtetit të vogël ballkanik. Kjo bën që Ballkani...

Ministrat e Jashtëm të Ballkanit mblidhen sot në Londër për të diskutuar mbi situatën në Bosnje dhe Hercegovinë

Ministrat e Jashtëm nga gjashtë vende të Ballkanit do të mblidhen në Londër ditën e sotme për të diskutuar mbi situatën në Bosnje dhe...

Edita Tahiri: Shqipëria duhet të jetë lider në Ballkan, jo Serbia genocidbërëse!

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka deklaruar sot se Shqipëria duhet të jetë lider në Ballkan sepse është shteti i...

Rama për situatën në Ballkan: S’besoj se jemi në prag lufte, por këto janë simptoma të rrezikshme

Kryeministri Edi rama së bashku me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte kanë mbajtur një konferencë të përbashkët. Rama është pyetur nga gazetarët për tensionet në...

Lajmet e fundit