Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

bajrami

FOTO: Aqif Rakipi ther kurban për Bajram dhe e shpërndan te nevojtarët, banorët presin në radhë në derën e shtëpisë së tij

Ish-deputeti Aqif Rakipi ka zgjedhur në këtë ditë të Festës së Kurban Bajramit, të vazhdojë siç thotë, traditën e familjes së tij, duke shpërndarë...

Kryemyftiu i Arabisë Saudite: Namazet e teravisë dhe bajramit do të falen në shtëpi

Kryemyftiu i Arabisë Saudite, Abdulaziz Al ash-Sheikh, njoftoi se namazet e teravisë dhe ai i bajramit do të falen në shtëpi për shkak të...

Meta uron myslimanët: Paqe dhe tolerancë mes nesh

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e bajramit.   "Në këtë prag feste të...

Lajmet e fundit