Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

Bajram Begaj

Begaj përshëndet mbledhjen e dy Kuvendeve: Kosova dhe Shqipëria janë dy shtete, por një KOMB që feston i lirë Ditën e Flamurit

Presidentii Shqipërisë, Bajram Begaj, ka përshendetur mbledhjen e përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë  dhe Kosovës, në kuadër të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Kreu i...

Presidenti Begaj kujton tërmetin e 26 nëntorit: Mendimet tona shkojnë në kujtim të 51 jetëve të humbura

Presidenti i vendit Bajram Begaj, ka dërguar një mesazh ngushëllimi për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019, duke thënë se ngjarja...

Bajram Begaj pranon kredencialet e ambasadores së re të Greqisë: T’i thellojmë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve

Ambasadorja e re e Greqisë në vendin tonë, Konstantina Kamitsi, ditën e sotme i paraqiti letrat kredenciale presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj. Ka qenë Begaj...

Në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë, Begaj takohet me nipin e Ismail Qemalit

Presidenti Bajram Begaj është takuar ditën e sotme me Nedim Vlorën, nipin e Ismail Qemalit, themeluesit të shtetit shqiptar dhe figurës qendrore të shpalljes...

Largimi i të rinjve drejt Anglisë, Begaj takon ambasadorin britanik: Momenti për të përmirësuar jetën e banorëve në veri

Presidenti Bajram Begaj, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në vendin tonë, Alastair King-Smith. Këtë takim ka qenë vetë presidenti i...

“Po ndjek me vëmendje situatën nga rreshjet”, Begaj: Të gjitha institucionet të tregojnë përgjegjshmëri maksimale

Presidenti Bajram Begaj i bën thirrje institucioneve përgjegjëse dhe pushtetit vendor të tregojnë përgjegjshmëri maksimape për mbrojtjen e jetës dhe pronës të çdo qytetari,...

Begaj mirëpret me ceremoni zyrtare presidentin e Azerbajxhanit

Ka mbërritur në Shqipëri presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev. ALiev është mirëpritur me ceremony zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Kjo është një vizitë e rëndësishme...

Presidenti i Azerbajxhanit vjen nesër në Tiranë, takim me Begajn (Axhenda e plotë)

Presidenti Bajram Begaj nesër do të presë në një vizitë zyrtare presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Kjo është një vizitë e rëndëishme për marrëdhëniet dypalëshe...

6 të vdekur dhe dhjetra të plagosur, Begaj i tronditur nga shpërthimi: Qëndrojmë pranë Turqisë dhe dënojmë çdo akt që synon cënimin e njerëzve...

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me tragjedinë e ndodhur ditën e sotme në Turqi, ku si pasojë e një shpërthimi humbën jetën...

“Qeveria angleze të investojë në këtë rajon”, Begaj: Të hapet mikrokonsullatë britanike në Kukës

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas deklaratave të ministres britanike të Brendshme, duke thënë se nuk është dakord me deklaratat e Suella Braveman, që...


Lajmet e fundit