Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Bagladesh

Shpërthen zjarri në një depo, humbin jetën 25 persona dhe plagosen dhjetëra të tjerë

Të paktën 25 persona janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur në një shpërthim të madh në një depo pranë qytetit Chittagong në...

“Dështon” zëvendësimi i punonjësve me shtetas nga Bangladeshi

Tregu shqiptar i punës nuk po rezulton aq atraktiv siç mendohej në fillim para pandemisë, kur nisi tendenca e kontraktimit të punonjësve nga Afrika,...

Për punë në Shqipëri, emigrantët nga Bagladeshi presin në radhë në Tiranë për të bërë tamponin

Radhë të gjata janë krijuar në një klinikë private në Rrugën e Kavajës, ku emirgartët nga Bagladeshi presin për të bërë tamponin. Bëhet me dije...

Aksident tragjik në det të hapur, përplasen anijet, humbin jetën 25 persona

Një aksident tragjik ka rezultuar fatal për 25 persona të cilët humbën jetën gjatë përplasjes së dy anijeve. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bangladesh,...

Deklarata për punëtorët nga Bagladeshi, Rama: S’i kam përmendur kurrë, nuk kam thënë që shqiptarët janë dembelë…(E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotme në një intervistë në “wake up” është pyetur në lidhje me deklaratën ku thuhej se në Shqipëri do...

Lajmet e fundit