Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

bageti

Doli për të kullotur bagëtinë dhe s’u kthye më, gjendet i vdekur 68 vjeçari në Finiq (EMRI)

Gjendet i vdekur 68 vjeçari nga fshati Dhiver i Finiqit, Taqi Bërxulla, i cili humbi kontaktet me familjarët ditën e djeshme. Ai doli dje për...

Iku të kulloste bagëtinë, zhduket bariu në Finiq, Policia dhe familjarët në kërkim (EMRI)

Një 69-vjeçar nga fshati Dhivër në Finiq, ka humbur kontaktet me familjarët gjatë mbrëmjes së sotme. Bëhet fjalë për shtetasin Taqi Bërxulla i cil ka...

Vrau vëllanë pas sherrit për bagëtinë, dënohet me 21 vite burg shqiptari

Gjykata Themelore e Gjakovës ka dënuar me 21 vite burg, Januz Gashin, i cili më 12 qershor të vitit 2021 vrau vëlllain e tij...

Favorizoi 37 vjeçarin të kalonte bagëtitë kontrabandë, telashe për doganierin në Kakavijë

Një 37 vjeçar është proceduar penalisht pasi akuzohet për kontrabandë. Bëhet me dije se shtetasi me iniciale A. B. është kapur në flagrancë, në...

Po kulloste bagëtitë, 64 vjeçarja në Fier goditet nga dashi dhe ndërron jetë

Një 64 vjeçare nga Fieri ka ndërruar jetë, pasi u godit nga dashi, teksa po kulloste bagëtitë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur ditën e...

Gjesti human i Mrizit të Zanave, i vijnë në ndihmë familjes së fermerëve që u prek nga përmbytjet

Mrizi i Zanave ka bërë një gjest human për një familje fermerësh që është prekur nga përmbytjet. Biznesmeni Altin Prenga së bashku me punonjësit e...

Merr flakë stalla e bagëtive në Gramsh

Një stallë bagëtish është përfshirë nga flakët ditën e sotme në fshatin Cekin të Gramshit.  Bëhet me dije se është përfshirë nga flakët një...

E RËNDË/ Përfshihet nga flakët stani në Maliq, digjen të gjalla të gjitha bagëtitë

Një ngjarje e rënd ëka ndodhur ditën e sotme në Maliq, ku një stan në pronësi të shtetasit Petrit Fashos. Për pasojë, të gjitha bagëtitë...

Tmerr te banorët e fshatit në Korçë, hajdutët ‘bëjnë kërdinë’ me bagëtitë

Tashmë, ata janë detyruar t’i mbajnë këto kafshë pranë tyre.

Bënin namin me vjedhjet e bagëtive, ‘Kasapi’ arreston 2 persona

Policia e Lezhës ka arrestuar 2 persona, të akuzuar për vjedhje bagëtish, shkeuan Newsbomb.al. Burime nga blutë bëjnë me dije se...

Lajmet e fundit