Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

azerbajxhani

Azerbajxhani dhe Armenia akuza për nisjen e luftimeve, BE kërkon armëpushim dhe çon të dërguar të posaçëm në kufi

Azerbajxhani dhe Armenia kanë nisur sot sulme dhe luftime të ashpra mes tyre, në zonën kufitare, me dy vendet që akuzojnë njëri-tjetrin se nxitës...

VIDEO/ Një tjetër luftë në prag të fillimit, Armenia sulmon ushtrinë e Azerbajxhanit

Një ushtar azerbajxhanas dhe një luftëtar armen u vranë të mërkurën pranë Nagorno Karabah. Armenia shënjestroi  me dron pozicionet e ushtrisë Azerbajxhane në rrethin Lachin...

U vranë mbi 100 ushtarë në luftën për territorin, Armenia e gatshme për armpushim me Azerbajxhanin

Azerbajxhani dhe Armenia i kanë marrë parasysh thirrjet e vazhdueshme të Presidentit rus Vladimir Putin, presidentit francez Emmanuel Macron dhe presidentit të  SHBA-së  Donald...


Lajmet e fundit