Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Azerbajxhan

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, 100 ushtarë humbin jetën, bota bën thirrje për paqe

Liderët botërorë kanë bërë thirrje për ndalje të menjëhershme të armiqësive midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. Këto thirrje vijnë pasi pothuajse 100 ushtarë u vranë në...

Rindezja e konfliktit në Nagorno-Karabakh, Irani dërgon ushtrinë në kufi me Azerbajxhanin

Forca të shumta ushtarake iraniane janë nisur drejt kufirit me Azerbajxhanin, pas rindezjes së konfliktit me Armeninë, raportojnë burime jozyrtare në rrjetet sociale. Në pamjet...

Berisha denoncon në Forumin e Bakut: Çfarë i lidh ambiciet e Rusisë dhe projektet e Sorosit në Ballkan? S’e di, por është e rrezikshme...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot në Forumin e Bakut në Azerbajxhan ato që i ka quajtur si lidhje mes ambicieve të Rusisë në...

Meta takim me presidentin e Azerbajxhanit: Nevojë jetike për fuqizimin e mëtejshëm të TAP, të zbatohet shpejt projekti i IAP

Në kuadër të vizitës në Baku, presidenti Ili Meta është pritur në një takim nga homologu i tij në Azerbajxhan, Ilham Aliyev. Gjatë takimit Meta...

Pas presidentit, Rama takohet në Azerbajxhan me Kryetaren e Kuvendit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar takim me Kryetaren e Kuvendit të Republikës së Azerbajxhanit, Sahiba Gafarova. Në videon e publikuar shihet...

“Nëse mali nuk shkon dot te Muhamedi, atëherë shkon Muhamedi te mali”, Rama me Aliyev: Jemi xhelozë për projektin tuaj në Malin e Zi,...

Kryeministri Edi Rama është pritur ditën e sotme nga Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev, ku kanë diskutuar mbi bashkëpunimin e dy vendeve në fusha...

Rama mbërrin në Azerbajxhan, pritet me nderime në Aeroportin “Heydar Aliyev” (Agjenda e plotë)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur këtë të enjte në Azerbajxhan, ku është pritur nga zëvendëskryeministri Shahin Mustafayev, zëvendësministri i Punëve të Jashtme Khalaf Khalafov...

Zbardhet axhenda/ Edi Rama takim “kokë më kokë” me presidentin Aliyev në Azerbajxhan, vizitë dhe në kompaninë e dronëve në Turqi

Kryeministri Edi Rama do të jetë gjatë dy ditëve në vazhdim, në dy vizita pune në Azerbajxhan dhe në Turqi. Nga Gjermania ku ishte...

MERR FUND LUFTA / Armenia tërhiqet nga territori i Nagorno-Karabakut, Putini ndërmjetëson paqen mes armenëve dhe Azerbajxhanit

Pas më shumë se 2 muajsh luftime, konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në qytetin kufitar të Nagorno-Karabakh ka marrë fund.   Pasditen...

E TMERRSHME/ Azerbajxhani akuzon Armeninë se po përgatit sulme me armë me fosfor të bardhë që të rrjep lëkurën

Azerbajxhani ka akuzuar Armeninë se po synon të përdorë fosforin e bardhë ndaj ushtrisë së tyre, ndërkohë që kjo armë kimike është e ndaluar...

Lajmet e fundit