Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Azerbajxhan

Begaj vizitë në Azerbajxhan, takim me presidentin Ilham Aliyev

Presidenti Bajram Begaj ndodhet për një vizitë në Azerbajxhan, ku ëhstë takuar me presidenti i Republikës së Azerbajxhanit Ilham Aliyev. Begaj ndodhet në Azerbajxhan për...

Vendimi i Këshillit të Ministrave: Shqipëria do hapë ambasadë në Baku të Azerbajxhanit

Këshilli i Ministrave ka vendosur hapjen e misionit diplomatik “Ambasadë” të Republikës së Shqipërisë në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku. Bëhet me dije se shpenzimet për...

Takimi me presidentin e Azerbajxhanit, Balluku njofton hapjen e ambasadës shqiptare në Baku

Zv.kryeministrja, njëherazi ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe ministren Mirela Kumbaro ndodhen sot për një viitë në Azerbajxhan. Balluku...

Nga Brukseli në Azerbajxhan, Rama takim me presidentin Aliyev: Vendosëm piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar një takim me presidentin Ilham Aliyev. Rama shihet i shoqëruar nga zv.kryeministrja, njëherazi...

Vuçiç i kërkon Aliyev të lidhë Serbinë me gazsjellësin TAP

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku është takuar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kanë nënshkruar disa marrëveshje. Gjatë...

Begaj mirëpret me ceremoni zyrtare presidentin e Azerbajxhanit

Ka mbërritur në Shqipëri presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev. ALiev është mirëpritur me ceremony zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Kjo është një vizitë e rëndësishme...

Për herë të parë në Shqipëri, vjen sot në Tiranë presidenti i Azerbajxhanit, takim me Begajn

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev do të vijë sot për herë të parë në Shqipëri për një vizitë zyrtare. Kjo është një vizitë e rëndësishme...

“Të Lirë” i Lea Ypit mes “tryezës së luftës” Armeni-Azerbajxhan, tre liderët shfaqen të qeshur në takimin në Pragë

Komuniteti Politik Evropian është mbledhur për herë të parë në Pragë të Republikës Çeke, ku 44 vende të Evropës do të jenë të pranishme...

Erdogan: Qasja e Armenisë ndaj Azerbajxhanit do të ketë pasoja

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë të mërkurën se qasja e Armenisë ndaj Azerbajxhanit është e papranueshme, dhe do të ketë pasoja. Ai i...

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, 100 ushtarë humbin jetën, bota bën thirrje për paqe

Liderët botërorë kanë bërë thirrje për ndalje të menjëhershme të armiqësive midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. Këto thirrje vijnë pasi pothuajse 100 ushtarë u vranë në...

Lajmet e fundit