Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Azem Hajdari

Gazetari e zbulon për herë të parë: Kjo është fjala e fundit që Azem Hajdari i tha Fatmir Haklajt para se të vritej

Gazetari Ferdinand Dervishi ka folur për vrasjen ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari, duke zbuluar për herë të parë se cila ishte fjala e...

“O TANI O KURRË”, Presidenti Ilir Meta kujton Azem Hajdarin: Të realizojmë ëndrrën e tij

Presidenti Ilir Meta kujton sot heroin e demokracisë, Azem Hajdari, në 22-vjetorin e vrasjes së tij . Meta e ka kujtuar me anë të...

Mesazhi i fortë i Topallit, publikon foton me Berishën dhe Azem Hajdarin: Kur kishim opozitë

Sot u mbushën 22 vite nga vrasja e pishtarit të demokracisë. Azem Hajdari. Për ta kujtuar, ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka publikuar...

Ish-këshilltari i Berishës tregon momentet e ATENTATIT: Deputetët e PS dhe PD bashkuan krahët për të mbajtur peshë trupin e Azem Hajdarit: Gramoz Ruçi...

Ish-këshilltari i Sali Berishës, gazetari Ilir Kadia, ka kthyer në vëmendje momentet e atentatit ndaj Azem Hajdarit i cili u vra pabesisht më 12...

Njeriu kyç i dosjes ‘HAJDARI’, Izet HAXHIA prej 7 orësh në Krimet e Rënda

Vendimin për fatin e tij do ta japë Gjykata e Lartë. Haxhia kërkëkon të lirohet me pretendimin se e ka shlyer dënimin e...

U tentua të eliminohej, izolohet plotësisht Izet HAXHIA, ja çfarë pritet të ndodhë me ish-truprojën e Sali Berishës (MESAZHI I AVOKATIT TË TIJ)

Izet Haxhiaj pritet të fitoi statusin e të mbrojturit të drejtësisë, ndërkohë që sot rifillojnë deponimet e tij si dëshmitar okular kundër krimeve të...

‘Berisha do merret me dhunë te Krimet e Rënda, do apo s’do ai’, TRONDIT avokati: Plani ishte për të vrarë Saliun

Avokati i Izet Haxhisë thotë se ish-kryeministri Sali Berisha do të shoqërohet “me dhunë” në Gjykatën e Krimeve të Rënda gjatë shqyrtimit të dosjes...

Hidhet shorti: Përzgjidhen tre gjyqtarët që do shqyrtojnë dosjen ’Hajdari’ (EMRAT)

Krimet e Rënda të do të nisin shqyrtimin e dosjes ‘’Hajdari’’, pas ekstradimit të Izet Haxhisë nga Turqia, mbi të cilin rëndojnë tre akuza....

‘Vrasja e shekullit’, Krimet e Rënda marrin në dorë çështjen e Izet HAXHISË

Gjykata e Tiranës transferoi çështjen e Izet Haxhisë në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Njëri prej të akuzuarëve për organizimin e...

Ishte shumë ftohtë Azem në 14 shtator, unë isha atje kur dhe arkivolin ta shkallmun

Nga Kreshnik Spahiu 14 shtator / I dashur dhe i paharruar Azem, Atë mëngjes ne ishim atje në shesh për të...

Lajmet e fundit