Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Azem Hajdari

Sali Berisha homazhe para memorialit të Azem Hajdarit, zotohet para demokratëve: PD-në do ta ngremë në piedestalin që meriton, Basha ka vetëm interesa personale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë homazhe para memorialit të ish-udhëheqësit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari, i cili u vra 23 vite më parë. Berisha tha...

“Kopilat e komunizmit”, Myslim Murrizi shpërthen ndaj Bashës për homazhet para bustit të Azem Hajdarit: Përkulet para tij dhe i shpall armike të bijën,...

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer në akuza ndaj kryedenmokratit Basha dhe deputetëve të tjerë të PD-së që ditën e sotme kryen homazhe para bustit...

Edi Paloka: Azem Hajdari dhe Sali Berisha janë pjesa më e mirë e historisë së PD

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka përmes një statusi në rrjetet sociale përkujton 23-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Ndër të tjera Paloka...

“Model frymëzimi”, Basha pa Berishën te Memoriali i Azem Hajdarit: Ndezi shpirtrat dhe vrau frikën e shqiptarëve për liri dhe demokraci

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton liderin e Lëvizjes Studentore Azem Hajdari, ndërsa sot bëhen 23 vite nga vrasja e tij. Basha thotë se...

Meta kujton Azem Hajdarin: Energjia dhe guximi i tij të frymëzojnë përpjekjet tona për një Shqipëri si gjithë Europa

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar liderin e lëvizjes studentore Azem Hajdarin, në 23 vjetorin e vdekjes së tij. Meta shkruan se energjia dhe guximi i...

Sot, 23 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari: Ai nuk e dinte se nuk do të kthehej më…

Rudina Hajdari i ka kushtuar një shkrim të atit të saj të ndjerë, Azem Hajdarit, ndërsa sot shënohen 23 vite nga vrasja e tij. Ish-deputetja...

U kap me drogë në makinë, Gjykata e Elbasanit liron nga burgu Azem Hajdarin

Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për djalin e Azem Hajdarit dhe mikun e tij Ergi Gjumsi. Gjyqtari Taulant Tafa vendosi...

“Droga është e shokut”, zbulohet mashtrimi i Azem Hajdarit, si e fundosën përgjimet në qeli dhe një faturë në çantën me 5 doza

“Droga është e shokut, unë nuk konsumoj lëndë narkotike. Tutat janë të shokut tim që ia mora te shpia, nuk e dija çfarë kishte...

Policia jep detaje për arrestimin e djalit të Azem Hajdarit: Në pranga edhe shoku i tij, në makinë u gjet lëndë narkotike

Mbrëmjen e djeshme policia arrestoi djalin e Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër, pasi në makinën me të cilën po udhëtonte iu...

U kap me drogë në makinë, Policia jep detaje nga shoqërimi i Azem Hajdarit: Në mjet ishte dhe një vajzë, gjetëm pesë…

Policia e Elbasanit ka dhënë detaje lidhur me shoqërimin në komisariat të Azem Hajdarit dhe shokut të tij moshatar, H.GJ. Në makinë me dy...

Lajmet e fundit