Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

avokati

Mashtroi dhe shpërdoroi detyrën, në pranga avokati nga Tirana (EMRI)

Ka rënë sot në prangat e policisë Myrteza Myftari, 56 vjeç, banues në Tiranë me profesion avokat. Policia bën me dije...

Paralajmërimi i avokatit: Kur Perëndimi të shohë të vërtetën për Shqipërinë dhe shqiptarët, do lebetitet

Në një shkrim ku ndalet tek vlerat e shqiptarëve dhe nënshtrimin që u bëhet atyre nga politika, avokati i njohur Spartak Ngjela ka vijuar...

Avokati mashtron me 200 mijë lekë qytetarin: Do të nxjerr djalin nga burgu

Astrit Braushaj, i komunitetit rom, ankohet në Fiks Fare se ka paguar një avokat që ta ndihmojë për të liruar të birin nga burgu,...

Avokatët e viktimave: Do rihapim “21 Janarin”

Avokatët e familjarëve të dy demonstruesve të vrarë më 21 janar 2011 do të depozitojnë në Gjykatën e Lartë kërkesën për rihapjen e hetimeve,...

Denoncimi: Avokati merr 8 mijë euro për dy gjyqtarë, polici, 500 euro për të shtyrë ekzekutimin e urdhrit përmbarimor

Fiks Fare ka denoncuar sot skandalin në drejtësi, ku një avokat i mori 8 mijë euro një qytetari, me qëllim që ndikonte te gjyqtarët,...

Gjokutaj, ja fjalët që ka thënë përpara policisë, avokati që u arrestua në gjendje të dehur

Avokatit Genc Gjokutaj duket se gjatë natës i ka dalë pija, por deri tani, nuk ka pranuar të flasë për uniformat blu. ...

Avokati Genc Gjokutaj mbetet në qeli, dy akuzat që rëndojnë mbi të

Avokati i njohur Genc Gjokutaj do vazhdojë të qëndrojë në qeli pas arrestimit të mbrëmshëm nga policia e Tiranës. Mësohet se...

Kërcënohet avokati në Tiranë për dyqanin te Blloku i Ambasadave

Një avokat në Tiranë ka kallëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda shtetasin Luigj Bytyçi, pas kërcënimeve ndaj tij. Kallëzimi në...

Lajmet e fundit