Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

avokati

GJKKO kërkon të arrestohet dhe të dërgohet në qeli, avokati i Adriatik Llallës apelon vendimin

Avokati i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla ka depozituar në GJKKO një tjetër kërkesë që klienti i tij të mos shkojë në burg. Sokol Haizaj kërkon...

Avokati i Thoma Gëllçit apelon vendimin e GJKKO: Nuk është përfshirë në tender

Avokati mbrojtës i ish-drejtorit të përgjithshëm të RTSH-së, Thoma Gëllçit, Dorian Metalia ka apeluar vendimin e gjykatës për vendosjen ndaj tij të masës së...

Rihapja e hetimeve për Fatmir Mediun, avokati e quan “nul” vendimin e Gjykatës: Vepra penale është parashkruar me kohë

Ardian Visha, avokat i ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, reagon për vendimin e sotëm të Gjykatës së Posaçme të Apelit. Magjistratja Saida Dollani vendosi...

Avokati justifikon Adriatik Llallën: Sipërfaqen e tokës që ia kanë sekuestruar e bleu me lekët që i ati mori nga dëmshpërblimi si i përndjekur

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, ka justifikuar klientin e tij përsa i përket sipërfaqeve të tokës që i janë sekuestruar ish-kryeprokurorit, të cilat...

Adriatik Llalla do të kërkojë azil politik? Përgjigjet avokati Hazizaj: Sensibiliteti mund ta shtyjë në atë vendimmarrje, nëse vazhdon kjo gjendje…

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse klienti i tij do të kërkojë azil politik, pasi u dënua nga...

I shpallur në kërkim kombëtar, avokati i Adriatik Llallës flet për vendndodhjen e ish-Prokurorit të Përgjithshëm: Di vetëm faktin…

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është shpallur në kërkim kombëtar, ndërkohë që së shpejti do të shpallet edhe në kërkim ndërkombëtar, pasi u dënua...

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, “shpërthen” ndaj Prokurorisë avokati i Kadri Veselit: Të pandershëm!

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për  ish-liderët e UÇK-së Hashim Thaçi, Rexhep...

I akuzuar për dhunë në familje dhe kanosje, avokati i Elton Metajt tregon si 31-vjeçari, doli nga burgu dhe përfundoi duke vrarë ish bashkëshorten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Fier, ku Elton Metaj ka vrarë ish bashkëshorten Sabrina Bengajn në shtëpinë e babait...

Avokati refuzon të mbrojë të dyshuarin për vrasjen e 18-vjeçares: Rasti është shumë i ndjeshëm

Avokati Avni Hysiqi ka refuzuar që të mbrojë shtetasin A.S., i cili akuzohet se së bashku me Dardan Krivaqën kanë vrarë një 18-vjeçare në...

U arrestuan në Gjermani e Francë, ish-truprojat e Ministrisë së Brendshme nuk pranojnë akuzën: Emrat tanë janë përdorur për qëllime kriminale

Hekuran Marku dhe Agustin Deda, dy ish-truproja pjesë të grupit të shoqërimit në varësi të Ministrisë së Brendshme, janë arrestuar në Francë dhe Gjermani...

Lajmet e fundit