Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

Avokati i Popullit

Kuvendi nis seancat dëgjimore për Avokatin e Popullit, në garë 14 kandidatë

Katërmbëdhjetë kandidatë kanë shprehur interes për të marrë drejtimin e institucionit të Avokatit të Popullit. Ata janë emra të spikatur të politikës, juristë, ekspertë...

Mbyllen aplikimet, 14 kandidatë kërkojnë postin e Avokatit të Popullit

Katërmbëdhjetë kandidatë kanë shprehur interes për të marrë drejtimin e institucionit të Avokatit të Popullit. Afati i aplikimit ka përfunduar dhe lista me emrat...

Mazhoranca do e zgjedhë vetë Avokatin e Popullit? Gjiknuri: Kandidatura e PD, e politizuar dhe një zgjatim i kësaj partie

Damian Gjiknuri, numri dy i Partisë Socialiste, ka lënë të hapur mundësinë që mazhoranca ta propozojë vetë një emër për Avokatin e Popullit. Kjo,...

Avokati i Popullit, Rama-opozitës: Nuk votojmë kandidatin e vulës së PD, e keni ulur shumë standardin! Deputetët janë të lirë të votojnë për kë...

Maxhoranca nuk do të mbështesë asnjë kandidat të opozitës për Avokatin e Popullit. Këtë e tha në seancën e sotme plenare kreu i grupit...

Denoncimi i Gazment Bardhit: Zgjedhja e anëtarit të GJK dhe Avokatit të Popullit do bëhet në një fletë dhe me votim të fshehtë, akti...

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka denoncuar shkeljen e procedurës, sipas tij, në Kuvend për zgjedhjen e Avokatit të Popullit dhe anëtarit të...

Zgjedhja e Avokatit të Popullit, Balla: Kemi marrë dy kandidatura nga Alibeaj, do i shqyrtojmë siç e do tradita

Deputeti socialist Taulant Balla, ka dalë në një deklaratë për mediat pas konferencës së kryetarëve të Grupeve Parlamentare ku ka bërë me dije se...

“Do më vrasin….”, akuzohet për përdhunim, Spartak Dyrmishi i frikësuar për jetën: Policia greke më ka thyer këmbët….

"Piranjat" kanë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes ekstradimin e jashtëligjshëm të Spartak Dyrmishit drejt Greqisë, ku akuzohet për përdhunimin e një gruaje. Dyrmishin,ka treguar...

Enkelejd Alibeaj prezanton emrin, ja cili është kandidati i grupit të PD për Avokatin e Popullit

Grupi Parlamentar i PD, i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, ka prezantuar dy emrat për postin e Avokatit të Popullit. Ledio Braho dhe Dorian Gjomarkaj,...

Vdekja e Lear Kurtit, Avokatja e Popullit: Nuk ka tentativë për të fshehur ngjarjen! Fakti që ka mospërputhje, s’do të thotë se vdiq nga...

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca thotë se nuk ka një tentativë të strukturuar dhe të organizuar nga organet ligjzbatuese për të fshehur apo manipuluar...

Avokati i Popullit heton vdekjen e Lear Kurtit: Ngjarje e përsëritur, Policia të zbatojë të drejtat e qytetarëve dhe detyrimet e veta!

Institucioni i Avokatit të Popullit njofton se ka nisur hetimet e thelluara për rastin e Lear Kurtit, 32 vjeçarit që vdiq në duart e...

Lajmet e fundit