Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
7.2kmh
75 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
17 °
Enj
14 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

avokatet

Avokatët mbrojtës: Njerëz të lidhur me Serbinë dërguan në Hagë “prova” kundër Thaçit e Veselit

Në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale është publikuar një dokument i hartuar nga ekipi mbrojtës i Kadri Veselit. Aty flitet për një dëshmitar i...

Avokatët e Hashim Thaçit zbulon identitetin e tetë dëshmitarëve ndërkombëtarë, që do paraqiten në Hagë

Ekipi mbrojtës i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një mocioni të dërguar gjykatësit të procedurës paraprake, ka treguar se janë tetë dëshmitarë ndërkombëtarë...

Ylli Ndroqi shkon vetë në GJKKO, kërkon bashkë me avokatët heqjen e sekuestros për dy televizionet, kanë kaluar afatet

Avokatët e presidentit të Yldon Media Group, Ylli Ndroqi, kërkuan sot në Gjykatën Speciale shuarjen e masës së sekuestros për RTV Ora dhe Ora...

Ulsi Manja për Hartën e re: Shpërndan 408 gjyqtarë, është përgatitur nga ekspertët më të mirë që nga 2019! Presim “ok” nga Financat             

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është ftuar në një seancë dëgjimore në Kuvend për Hartën e re gjyqësore. Ai ka thënë se sapo Ministria...

Thyen bojkotin e seancave gjyqësore, Dhoma Kombëtare e Avokatisë pritet të “ndëshkojë” 15 avokatët

Dhoma kombëtare e Avokatisë do të marrë masa për 15 avokatët të cilët thyen bojkotin për të gjitha seancat gjyqësore. Në mbledhjen e sotme e...

Shtyhet gjyqi për Fatos Tushen, avokatët i kërkojnë kohë Gjykatës se janë në bojkot

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për datën 27 korrik gjyqin për ish-kryebashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe, shkruan newsbomb.al. Togat e zeza i kanë lënë...

Harta e re e gjyqësorit, paralajmërohet zgjatja e protestës së avokatëve

Dhoma e Avokatisë ne Qarkun Gjirokastër, në mbledhjen e sapopërfunduar ka vendosur që edhe java e re që do të nisë nesër, seancat gjyqësore...

Dhoma e Avokatisë në Gjirokastër i bashkohet bojkotit për seancat gjyqësore, Maksim Haxhia paralajmëron: Ata që nuk binden do u hiqet licensa

Dhoma e Avokatisë në Gjirokastër është kundër hartës së re gjyqësore pasi pretendojnë se është një vendim i pabazuar në ligj. Si pasojë edhe avokatët...

Arrestimi i protestuesve te Kryeministria, avokatët Adriatik Lapaj dhe Redon Meksi ofrohen t’i ndihmojnë: Na kontaktoni ne!

Aktivisti Adriatik Lapaj dhe kolegu i tij Redon Meksi, bëjnë me dije se kanë ngritur një grup pune për të ndihmuarvullnetarisht të gjithë qytetarët...

Shyhet sërish gjyqi për dosjen 184 në Dibër, gjobiten avokatët pasi nuk u paraqitën në sallë

Seancat e të akuzuarve për ndikim në zgjedhjet e pjesshme lokale të vitit 2016 në Dibër, ndaj Nuri Medës, Drini Gjecit, Hasan Hotit dhe...


Lajmet e fundit