Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

avokate

Harta e re gjyqësore, avokatët paralajmërojnë protestë para KLGJ në këtë datë (DOKUMENTI)

Avokatët kanë parlajmëruar se do të protestojnë para Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) për të kundërshtuar miratimin e hartës së re gjyqësore. Përmes një njoftimi...

Harta e re gjyqësore, nga sot deri të premten avokatët bojkotojnë seancat gjyqësore

Nga sot deri të premten avokatët do të bojkotojnë seancat gjyqësore në shenjë proteste pasi janë kundër hartës së re gjyqësore. Avokatët kanë vendosur që...

Harta e re gjyqësore, Avokatët bojkot seancave gjyqësore për tre ditë

Avokatët kanë vendosur të bojkotojnë për 4 ditë procesin kundër Hartës së re gjyqësore. Në njoftim thuhet se kanë vendosur që të bojkotoj të gjitha...

Një grup avokatësh nga Zvicra do të marrin në mbrojtje Hashim Thaçin në Hagë

Avokati kosovar Sali Bislimi i cili jeton dhe punon në Zvicër, ka vizituar sot ish-presidentin Hashim Thaçi në Hagë. Përmes një postimi në Facebook, ai...

Avokatët e Rovena Vodës kërkojnë revokim të masës së sigurisë: S’ka kryer vepër penale, nuk ka rrezik se mund të largohet

Avokatët mbrojtës të ish-zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda kanë kërkuar revokim të masës “arrest shtëpie”, duke u arsyetuar mbi bazën e hetimit.  Ata kanë mohuar...

Shembja e ndërtesave të rrezikshme, paralajmëron avokatja: Prishja e provave garanci e munguar për procesin penal

Avokatja Denisa Daka ka paralajmëruar se me bashkimin e ndërtuesve në aksionin e shembjes së ndërtesave, atyre do u jepet rasti, sipas saj, të...

Protesta e avokatëve në gjithë vendin, rritet numri i gjyqeve të shtyra

Shkon në 111 numri i gjyqeve të shtyra nga Gjykatat në të gjithë vendin për shkak të protestës së avokatëve. Ndërkohë...

Vrasja e Ravik Gurrës, vijon protesta e avokatëve nëpër qytete, bojkotojnë proceset gjyqësore

Edhe avokatët e Vlorës dhe të Lushnjes u janë bashkuar kolegëve të tyre në Elbasan dehe Korçë duke marrë vendimin për bojkot të proceseve...

Vrasja e Ravik Gurrës, pas avokatëve të Elbasanit edhe kolegët e Korçës në protestë

Pas avokatëve të Elbasanit edhe ata të Korçës kanë vendosur të bojkotojnë proceset gjyqsore për tre ditë. Ky vendim i avokatëve...

Shtyhet seanca për Izet Haxhinë, avokati kërkon dorëheqjen e trupës gjykuese

Shtyhet seanca për Izet Haxhinë  për rigjykim për dosjen "Azem Hajdari" pasi Haxhia ka kërkuar të gjykohet nga gjyqtarë të cilët kanë kaluar vettingun. ...


Lajmet e fundit