Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

avokat

U ndalua në Austri, avokati i Stela Gugalljes: Do të kundërshtojmë ekstradimin

Avokati i Stela Gugalljes ka mohuar që klientja e tij të jetë arrestuar nga  Policia e Vjenës, këtë të martë, ashtu siç u raportuar...

Alda Klosi lihet në burg, flet avokati: Paratë i kishte marrë hua vëllai i saj për kurimin e xhaxhait, deklaratat e pastrueses të pavërteta

Ish-zyrtarja e Kryeministrisë, Alda Klosi është lënë në “arrest me burg” ditën e sotme. Në lidhje me këtë ka folur edhe avokati Ilirjan Muho. Ai...

E rëndë në Vjenë, avokati shqiptar qëllon me thikë bashkëkombasin 30-vjeçar

Një ngjajre e rëndë është shënuar ditën e sotme në Vjenë, ku një avokat shqiptar ka qëlluar me thikë bashkëkombasin e tij. Mediat e huaja...

Vettingu në Shqipëri, më shumë se gjysma e prokurorëve dhe gjykatësve kanë dalë nga sistemi

Në Shqipëri, gati 70 përqind e gjykatësve dhe prokurorëve, i janë nënshtruar deri tani procesit të rivlerësimit, i njohur dhe me termin vetting. Prej...

Rrihet avokati në Fier sapo përfundon seanca gjyqësore (EMRI)

Një avokat është dhunuar në përfundim të një seance gjyqësore në Fier. Ngjarja ka ndodhur këtë paradite, teksa ka përunduar seanca gjyqësore për një...

Çështja e Dosjeve dhe dalja e inicialeve I.M., flet avokati Metës: Prokuroria është urdhëruar për të mos nisur hetimet

Avokati i Ilir Metës, Genc Gjokutaj, ka folur për kallëzimin penal që i është bërë autoritetit të Dosjeve si dhe prokurorisë për çështjen ndaj...

137 kg kokainë të kapura në Durrës/ Lihet në burg Gentian Malindi, i ati avokat: Sulm politik i Ramës përmes Ardi Veliut

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për biznesmenin Gentian Malindi, i akuzuar për ngarkesën prej 137 kilogram kokainë...

Bëri përshëndetjen naziste në sallën e gjyqit, ministri grek dënon gjestin e të atit: Më bëri të dridhem

Ministri i Shëndetësisë i Greqisë u distancua publikisht nga babai i tij i ekstremit të djathtë, për një përshëndetje naziste të bërë gjatë gjyqit...

ISP: Avokatit të Popullit ka 5 muaj që i ka skaduar afati i mandatit, Kuvendi po shkel ligjin, nuk siguron procedurat e konkurrimit

Instituri i Studimeve Politike thotë se pas 5 muaj pas skadimit të afatit kushtetues, Kuvendi nuk ka përmbushur ende detyrimin e vet kushtetues dhe...

FOTO/ Spartak Ngjela kapet “mat” në krah të biondes misterioze, çfarë e “sikletosi” avokatin

Avokati Spartak Ngjela është parë së fundmi në Tiranë nën shoqërinë e një gruaja misterioze. Ai bashkë me një grua bionde janë parë duke konsumuar...

Lajmet e fundit