Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

avionet

“Pengmarrjet” shqiptarëve të avionëve ndërkombëtarë

Nga ERGYS ALUSHI Shqipëria komuniste gjithmonë i ka intriguar fuqitë ndërkombëtare. Çfarë ndodhte në tokën shqiptare? Nga historia ka shumë ngjarje dhe fakte të dokumentuara...

Ambasada fton të rritur e fëmijë: Mos mungoni të hënën në Sheshin Skënderbej, avionët amerikanë do dhurojnë spektakël

Ambasada e SHBA në Tiranë fton qytetarët që të marrin pjesë në një ngjarje që do të ndodhë të hënën në Sheshin Skënderbej. Referuar...

Ushtria ruse bombardon teatrin e Mariupolit, në oborr ishte shkruar “fëmijë” që avionët ta shikonin dhe mos qëllonin (FOTO)

Avionët bombardues rusë kanë qëlluar dje teatrin simbol të Mariupolit, ku ishin strehuar një numër i madh fëmijësh. Nuk dihet nëse ka viktima, ndërkohë...

Vendet baltike mbyllin hapësirën ajrore për avionët rusë; Forcat Mbretërore Britanike dislokohen në Europën Lindore

Lituania është bashkuar me fqinjët e saj baltik, Estoninë dhe Letoninë, në mbylljen e hapësirës së saj ajrore për avionët rusë. Më herët të...

Lajmet e fundit