Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

avionet ruse

Tensione në hapësirën ajrore Poloni-Suedi, 4 avionë luftarakë rusë shkelin territorin e NATO-s, “Tajfunët” italianë i përzënë

Katër avionë luftarakë rusë u lokalizuan pasi hynë në hapësirën ajrore të NATO-s ndërsa tensionet vazhdojnë të rriten mes presidenti Vladimir Putin dhe Perëndimit....

Avionët rusë godasin rezervuarin me acid nitrik në Ukrainë, vendasit detyrohen të qëndrojnë brenda banesave

Banorëve në qytetin lindor të Ukrainës Rubizhne u është thënë të qëndrojnë brenda banesave të tyre, pasi një sulm rus goditi një rezervuar me...

VIDEO/ Avionët rusë po shkatërrojnë kullën televizive 385 metër të lartë në Kiev

Avionët rusë po tentojnë të shkatërrojnë kullën televizive 385 metër të lartë në Kiev. Pamjet e publikuara në rrjet tregojnë sesi rusët kanë hedhur raketa...

FOTO: Europa ka bllokuar hapësirën ajrore, avionët rusë “i bien nga Kina”

Linjat ajrore ruse po detyrohen të marrin një udhëtim rreth e rrotull për në dhe nga enklava e Kaliningradit në Detin Baltik, pasi vendet...

Lajmet e fundit