Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

Avione luftarake

Mbretëria e Bashkuar: Nuk është praktike të dërgohen avionë luftarakë në Ukrainë

Mbretëria e Bashkuar deklaroi sot se beson se "nuk është praktike" të dërgojë avionët e saj luftarakë në Ukrainë. Kjo sipas një zyrtari, pasi nevojiten...

Senatori amerikan kërkon që SHBA të dërgojë avionë luftarakë në Ukrainë

Senatori amerikan Rob Portman, kërkoi nga Presidenti Joe Biden që të dërgojë avionë luftarakë në Ukrainë, pasi Rusia po intensifikon sulmet. “Ajo që kemi dëgjuar...

Ukraina bën bilancin: Kemi vrarë më shumë se 2800 ushtarë rusë, rrëzuam 10 avionë dhe 7 helikopterë

Pavarësisht diferencave të mëdha në numër dhe armatime, ushtria ukrainase është e vendosur të mos ua dorëzojë ardheun rusëve dhe po kundërpërgjigjet me të...

“Për 5 orë jemi mbi Athinë”, Turqia lëshon 9 avionë luftarakë mbi territorin grek

Turqia paralajmëron shtetin e Greqisë. Pas kërcënimit për luftë të Ankarasë mbrëmjen e djeshme,Turqia ka lëshuar sot avionët luftarakë “F-16” mbi Oinousses dhe ishullin...

Turqia kërkon të blejë avionë të rinj luftarakë nga një kompani amerikane, pritet përgjigja e SHBA-ve

Turqia ka këkruar nga kompania amerikane "Lockheed Martin" blerjen e 40 avionëve luftarakë F-16, por ende nuk dihet se cila do të jetë përgjigja...

Plas lufta? Zbarkojnë avionët luftarakë në Athinë

Duket se gjendja mes dy shteteve Greqisë dhe Turqisë dalëngadalë po degradon drejt një lufte të mundshme, pas kërcënimeve të shumta që bëri presidenti...

Lajmet e fundit