Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

avion

Rrëzuan avionin me 298 pasagjerëve në bord në 2014, gjykata holandeze dënon përjetë dy rusë dhe një ukrainas

Një gjykatë holandeze ka dënuar përjetë tre persona për shkaktimin e rrëzimit të avionit MH17 mbi rajonin ukrainas të Donetsk në vitin 2014, duke...

Gruaja e dehur sulmon pasagjerët dhe ekuipazhin, avioni bën ulje të detyruar në Lisbonë (VIDEO)

Një grua e dehur është arrestuar, pasi ka sumuar pasagjerët dhe ekuipazhin e avionit ku po udhëtonte. Avioni i nisur nga Gatwick në kryeqytetin...

“Keni shfrenuar fantazinë”, Balluku-Bushatit: Rama udhëton me gazetarë jo me truprojë si Berisha që kishte frikë! Keni një tur falas nga “Air Albania”…

Zëvendëskryeminstrja dhe njëherazi ministre e Infrastrukturë e Energjitikës, Belinda Balluku, ka debatuar sot me deputetin Helidon Bushati në Komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, ku po...

“Secili paguante biletat e veta”, Berisha: Kur kam qenë kryeministër s’kam udhëtuar kurrë me charter, nisesha në 3 të mëngjesit dhe kthehesha në 12...

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një bashkëbisedim me gazetarët është ndalur edhe te nxjerra e të dhënave të sistemit TIMS, ku kryeministri...

Edi Rama, 15 fluturime nga 1 janari deri në maj, vetëm dy kanë qenë me avion të zakonshëm (HYRJE-DALJET)

Hakerat iranianë që rrëzuan sistemet qeveritare në korrik dhe më vonë në shtator ato të Policisë së Shtetit, kanë publikuar pasditen e kësaj të...

Avioni luftarak rus rrëzohet mbi një shtëpi në Siberi, humbin jetën 2 persona

Një aeroplan ushtarak rus është rrëzuar në një zonë banimi në Siberinë jugore. Lajmin e kanë bërë me dije autoritetet lokale, të cilat njoftojnë se...

Tensione në Detin e Zi, Rusia për pak qëllon me raketë avionin britanik

Një raketë ruse e hedhur nga një avion rus kaloi fare pranë një avioni të flotës mbretërore britanike në Detin e Zi. Lajmi u...

Rrëzohet avioni në Greqi, raportohet për viktima

Një avioni me një motor është rrëzuar ditën e sotme në kilometrin e 96-të mes Athinës dhe Lamias në lartësinë e liqenit Ylikis. Në vendngjarje...

VIDEO/ Tym dhe shpërthime, çfarë po ndodh në bazën ruse në Krime

Shpërthime të mëdha janë raportuar pasditen e sotme në Krime, ku dyshohet se zjarri ka shpërthyer gjatë uljes së një avioni në aeroportin Belbek. Raportime...

Përplasen dy avionë në aeroportin e Las Vegasit, humbin jetën 4 persona

Katër persona humbën jetën pasi dy avionë të vegjël u përplasën në aeroportin e Las Vegasit të Veriut. Administrata Federale e Aviacionit tha se një...


Lajmet e fundit