Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

autoriteti i dosjeve

Kreshnik Çollaku letër Autoritetit të Dosjeve: Të verifikohen të gjithë deputetët nëse kanë bashkëpunuar me ish-Sigurimin

Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku thotë se përmes një kërkese zyrtare në cilësinë e deputetit, do t’i kërkojë Autoritetit të Dosjeve verifikimin e...

“Lehët se zbuluat spiunin e PD”, Edmond Spaho nxjerr dokumentin: Nuk kam qenë bashkëpuntor i ish-Sigurimit të Shtetit

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka publikuar përgjigjen e marrë nga Autoriteti i Dosjeve, ku disa javë më parë i kërkoi një hetim...

Autoriteti i Dosjeve shpjegon si deklasifikohen dokumentet e ish-Sigurimit: I hiqet mburoja figurave të larta publike

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, sqaron përmbajtjen e ndryshimeve ligjore që u miratuan në Kuvend për hapjen e dosjeve të...

Edmond Spaho shkon te Autoriteti i Dosjeve, heq dorë nga verifikimet e mëparshme dhe kërkon hetim të thelluar për figurën

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja dhe deputeti demokrat Edmond Spaho, kanë shkëmbyer akuza mes tyre në seancën e sotme në Kuvend, për ligjin e...

Kallëzimi për Autoritetin e Dosjeve, Prokuroria ”rrëzon” Metën, nuk fillon procedimin penal

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur mosfillimin e procedimit penal ndaj Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit për disa vepra...

Kallëzimi i Metës, Prokuroria nuk nis hetimet për Autoritetin e Dosjeve: S’ka vepër penale!

Prokuroria e Tiranës ka vendosur të mos nisë hetimet për Autoritetin për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, pas kallëzimit të bërë nga...

Autoriteti i Dosjeve: Të ndryshojë ligji, për një person dalin dy vendime pasi kanë marrë më parë certifikatën e pastërtisë (PROPOZIMET DHE PER POLITIKANËT)

Autoriteti i kontrollit të dosjeve të ish-sigurimit kërkon që të rishohë vendimet e komisioneve të mëparshme Bezhani-Mezini, në dritën e fakteve të reja. Projekti...

Genta Sula e Autoritetit të Dosjeve: 78 personalitete kanë qenë ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit, vijojnë punën dhe sot

Genta Sula, kryetare e Autoritetit të Dosjeve thotë se një numër i madh personalitetesh që kanë qenë ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit vijojnë punën edhe sot. Në...

Partia e Lirisë i përgjigjet Autoritetit të Dosjeve: Nuk keni për t’i shpëtuar kurrë dënimit ligjor, superflliqësira!

Partia e Lirisë i përgjigjet Autoritetet të Dosjeve, pas një reagimi të këtij të fundit për deklaratat e Ilir Metës. Përmes Sekterait Tedi Blushi,...

Autoriteti i Dosjeve reagon pas “fyerjeve” të Ilir Metës në emision: Përbëjnë vepër penale dhe dënohen me gjobë gjer në 3 milion lekë!

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka reaguar pas deklaratave të Ilir Metës në një emision mbrëmjen e djeshme, duke i...

Lajmet e fundit