Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

autoritetet

BE njeh protestën e Berishës më 6 dhjetor: Policia të sigurojë Samitin, por të respektohen edhe të drejtat dhe liritë e qytetarëve

Bashkimi Europian e konsideron protestën e thirrur nga opozita në 6 dhjetor si një ushtrim i lirive të ligjshme të qytetarëve, që duhet të...

Ukrainasve u kërkohet të futen në bunkerë, autoritetet raportojnë sulme me raketa në të gjithë vendin

Autoritetet në disa qytete të Ukrainës po raportojnë për sulme me raketa këtë të hënë. Prej orëëve të para të mëngjesit, kryeqyteti Kiev dhe...

Radhë mbi 8 kilometra për të parë Mbretëreshën, autoritetet thirrje britanikëve të marrin masa: Pritja arrin të paktën në 24 orë

Radha për të parë Mbretëreshën në Westminster Hall mbetet ende afër kapacitetit total me një kohë pritjeje të paktën 24 orësh. Burimet qeveritare kanë...

“Jam mbi shtetin”, Luigj Marku sfidon autoritetet që e shpallën në kërkim ndërkombëtar, jep adresën dhe numrin e telefonit: Në burg shkoni ju k*rva

Luigj Marku ka sfiduar hapur Policinë e Shtetit, e cila kërkoi ndihmën e autoriteteve irlandeze për arrestimin e tij, pasi akuzohet për veprime ekstremiste...

Çfarë është kjo? Njeriu-ujk shfaqet sërish, autoritet japin alarmin për krijesën misterioze

Një krijesë misterioze ka frikësuar banorët e Teksasit në SHBA. Krijesa e panjohur e cila është e ngjashme me legjendën e njeriut ujk është...

Pajisjet e radios u sekuestruan në Rinas, media britanike artikull dy skocezëve: SHISH dhe prokurorët shqiptarë dyshojnë për spiunazh

Media britanike "Daily Record" i ka kushtuar një artikull dy shtetasve skocezë që ndaluan nga Policia shqiptare në Rinas, pasi në bagazhet e tyre...

Autoritetet në Kosovë vihen në lëvizje për linë e majmunit: Deri tani nuk kemi asnjë rast!

Përfaqësues të Ministrisë së Shëndetësisë dhe të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, kanë konfirmuar sot se lija e majmunit nuk ka arritur...

Kryetari i të përndjekurve u arrestua në kufi, reagon Alibeaj: Të lirohet menjëherë Kol Nikolli! Autoritetet t’i kërkojnë falje

Enkelejd Alibeaj, deputet i PD dhe kreu i Grupit Parlamentar, kërkon lirimin e kryetarit të të përndjekurve politikë të Mirditës. Kol Nikolli u ndaluar...

“AIBA” konfirmon gripin e shpendëve: Të gjitha pulat tona do t’i asgjësojmë, pa pritur të ngordhin vetë! Autoritetet i kemi njoftuar që në 12...

Kompania e "AIBA" njofton rënien e gripit të shpendëve në pularitë e saj. Nisur nga situata e krijuar, "AIBA" bën me dije se ka...

Ndër vendet më të pastra, Voskopoja “mbytet” nga plerat, autoritetet e kanë mendjen te “Festa e Birrës”, zonat turistike lënë për të dëshiruar

Voskopoja edhe pse është ndër vendet me të pastra, duket se edhe aty kjo ka ndryshuar. Siç shihet nga fotot e mëposhtme të siguruara nga...

Lajmet e fundit