Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

autobusi

10 viktima dhe dhjetra të plagosur, Gjykata merr vendimin për shoferin që shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci

Gjykata e Qarkut në Slavonksi Brod të Kroacisë ka caktuar masën e paraburgimit “një muaj burg” për shoferin e autobusit që u aksidentua ditën...

Tragjedia në Kroaci, deputetja shqiptare afër familjarëve të viktimave: Një baba nuk ka mundur të njohë fëmijën e vet, nga plagët e marra

Deputetja shqiptare në Kroaci, Ermina Lekaj Përlaskaj ka folur në lidhje me gjendjen e të lënduarëve në aksidentin tragjik ku humbën jetën 10 shtetas...

Nuk kishin informacion për të, familja kosovare merr lajmin e hidhur: 18-vjeçarja njëra nga viktimat e aksidentit

18-vjeçarja Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe është njëra nga viktimat e aksidentit që ndodhi në Kroaci, ku  humben jetën 10 persona që po...

“Sipër nuk u lënduam shumë”, dëshmia e të mbijetuarit: Në katin e parë të autobusit ishte bërë masakër, kur hapa sytë…

Zbardhet dëshmia tronditëse e një prej të mbijetuarve të aksidentit me 10 viktima në Kroaci, ku mëngjesin e sotëm u përmbys në autobus me...

E hëna ditë zie, policia kroate jep informacion të detajuar: Si ndodhi aksidenti tragjik me 10 viktima

26 korriku është shpallur ditë zie në Kosovë pas aksidentit tragjik me 10 viktima në Kroaci. Sakaq, policia kroate ka dhënë informacion zyrtar lidhur rrethanat...

“Kemi parë kiamet”, flasin dy prej të mbijetuarve nga aksidenti tragjik në Kroaci

Dy prej të lënduarve nga aksidenti tragjik në Kroaci, kanë folur rrëfyer tmerrin që kanë përjetuar ditën e sotme. Në një lidhje direkte për...

Mes pasagjerëve edhe 13 fëmijë, flet shoferi i autobusit që shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci

Një aksident tragjik në Kroaci u mori jetën 10 shqiptarëve të Kosovës mëngjesin e sotëm.  Në një deklaratë zyrtare, Ministria e Jashtme në Prishtinë njoftoi...

Autobusi del nga rruga në Gramsh dhe bie në përrua, Policia dhe ambulanca nisen drejt vendngjarjes

Një autobus për transport pasagjerësh raportohet se ka pësuar aksident në rrugën Gramsh-Kërpiç, në afërsi të fshatit Bregas. Paraprakisht, nuk ka informacion për viktima...

Autobusi bie në greminë, të paktën 27 punëtorë miniere humbin jetën dhe plagosen 13 të tjerë (FOTO)

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë janë plagosur, pasi autobusi në Peru me të cilin po udhëtonin humbi kontrollin...

Shpërthen goma e autobuzit në ecje, plagoset një grua në “rrugën e Kavajës”

Një incident është regjistruar ditën e sotme në “rrugën e Kavajës”, ku mësohet se ka plasur goma e një autobuzi i cili ishte në...

Lajmet e fundit