Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

austria

EURO2020/Hollanda perfekte edhe ndaj Maqedonisë së Veriut, Austria mposht Ukrainën dhe gjen Italinë në raundin tjetër

Hollanda e ka mbyllur me fitore edhe ndeshjen e tretë në grupin C, ku ka triumfuar me rezultatin 0-3 ndaj Maqedonisë së Veriut. Goli i...

EURO 2020/Hollanda fiton dhe kualifikohet, Austria e ka vetë në dorë kualifikimin në turin tjetër

Hollanda është kualifikuar për në turin tjetër të Kampionatiti Europian pas fitores 2-0 ndaj Austrisë.Depay në minutën e 11-të me penallti dhe Dumfries në...

14 mijë vaksina Pfizer në Rinas, BE zbulon vendin donator: Do të vijnë më shumë doza për Shqipërinë

Mbrëmjen e sotme mbërritën në vendin tonë 14 mijë vaksina Pfizer. Pas këtij lajmi ka reaguar delegacioni i BE në Tiranë, i cili thotë...

Fatos Lubonja merr shembullin e Austrisë: Nëse duam të ecim me standade europiane, zgjedhjet duhen përsëritur

Analisti Fatos Lubonja ka deklaruar ditën e sotme se zgjehdjet e 25 prillit duhen përsëritur nëse Shqipëria do të arrijë standardet europiane.Ai mori shembullin...

KE dhe Austria shpërndajnë vaksina, 145 mijë doza Pfizer për Shqipërinë

Komisioni Evropian dhe Austria pritet që ditën e sotme të nënshkruajnë marrëveshjen për shpërndarjen e vaksinave anti-Covid për Ballkanin Perëndimor. Në marrëveshje përfshihen 651.000 doza...

Zbulohet shteti ‘sekret’ që solli 975 dozat anti-Covid në Shqipëri, Rama e mbajti të fshehtë

Mësohet vendi 'sekret', që i ka sjellë Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës së koronavirusit. Sipas informacioneve për mediat, Austria...

E BUJSHME/ Gjyqi i humbur ndaj Francesco Becchettit dhe detyrimi 110 milionë euro, Austria nis konfiskimin e pasurive shqiptare

Janë 110 milionë euro që Shqipëria duhet t'i paguajë biznesmenit Francesco Becchetti pas vendimit të marrë në gjykatën ndërkombëtare në çështjen ‘Beccheti’ kundër Shqipërisë....

Izolimi i pjesshëm nuk mjaftoi, shteti europian rikthen karantinë e plotë

Austrisë duket se nuk i ka mjaftuar një bllokim i pjesshëm për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, ndaj qeveria ka vendosur të vendosë kufizime...

Rekord rastesh ditore, Austria kalon në zonë të kuqe (SHIFRAT)

Rastet ditore të koronavirusit në Austri arritën 7,000 për herë të parë ditën e sotme që nga fillimi i pandemisë. Krahasuar me 6,211 të...

Sulmi në Austri, Ilir Meta ngushëllon familjet e të prekurve: Solidarizohemi me Austrinë në luftën ndaj terrorizmit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar mbi sulmet e ndodhura mbrëmjen e sotme në Vjenë në Austri, ku mbetën të vdekur 7 persona...

Lajmet e fundit