Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

austri

Austri, Kurz arrin marrëveshje koalicioni me partinë e esktremit të djathtë

Partia Popullore Konservatore e Austrisë (OVP) dhe Partia e Lirisë e ekstremit të djathtë (FPO) kanë arritur marrëveshje koalicioni qeverisës këtë të premte. ...

Basha uron Kruz për fitoren: Me mikun tim, Shqipëria do ketë mbështetje të fuqishme

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një shtatusi në Facebook njofton se ka uruar kryetarin e Partisë Popullore Austriake, Sebastian Kurz për fitoren në zgjedhjet parlamentare...

31-vjeçari Sebastian Kurz pritet të bëhet lideri më i ri në Europë

Konservatorët e Sebastian Kurz fituan sot zgjedhjet legjislative në Austri dhe tani është në pozitën që të bëhet në moshën 31 vjeçare drejtuesi më...

Kush është zyrtari i lartë turk që paraqet rrezik publik për austriakët? Qeveria mori masa të rrepta ndaj tij

Austria ka refuzuar të pranojë ministrin turk të Ekonomisë, Nihat Zeybekci, i cili ka planifikuar të marrë pjesë në një ngjarje në Vjenë, për...

Dhe politikanët e huaj bëhen të mirë në prag zgjedhjesh, ja mënyra origjinale që joshin votuesit në Vjenë (Video)

Kancelari austriak, Christian Kern ka kaluar një mbrëmje të tërë duke shpërndarë pica në Vjenë në përpjekje për të vendosur kontakte me votuesit dhe...

Kandidati i ekstremit të djathtë humbet zgjedhjet presidenciale në Austri

Kandidati i ekstremit të djathtë, Norbert Hofer, ka humbur zgjedhjet presidenciale të Austrisë. Në Facebook, ai e përshkroi veten si "pafundësisht...

Horror në Austri, gruaja vret fëmijët, nënën dhe vëllain

Një grua ka vrarë nënën, vëllain dhe tri fëmijët e saj, të moshës nga 7 deri në 10 vjeç, pastaj është vetëvrarë. ...

Sulm me thikë në një tren në Austri, disa të plagosur

Mediat austriake raportojnë për sulm me thikë të ndodhur disa minuta më parë në Vjenë. Sipas policisë një person i paidentifikuar ka...

Ja ç’bëjnë djemtë e kombëtares pas stërvitjes

Futbollistët e kombëtares shqiptare duken mëse në formë teksa presin të luajnë miqësoren me Katarin më datë 29 maj në Austri. Pasi...

Lajmet e fundit