Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

austri

31-vjeçari Sebastian Kurz pritet të bëhet lideri më i ri në Europë

Konservatorët e Sebastian Kurz fituan sot zgjedhjet legjislative në Austri dhe tani është në pozitën që të bëhet në moshën 31 vjeçare drejtuesi më...

Kush është zyrtari i lartë turk që paraqet rrezik publik për austriakët? Qeveria mori masa të rrepta ndaj tij

Austria ka refuzuar të pranojë ministrin turk të Ekonomisë, Nihat Zeybekci, i cili ka planifikuar të marrë pjesë në një ngjarje në Vjenë, për...

Dhe politikanët e huaj bëhen të mirë në prag zgjedhjesh, ja mënyra origjinale që joshin votuesit në Vjenë (Video)

Kancelari austriak, Christian Kern ka kaluar një mbrëmje të tërë duke shpërndarë pica në Vjenë në përpjekje për të vendosur kontakte me votuesit dhe...

Kandidati i ekstremit të djathtë humbet zgjedhjet presidenciale në Austri

Kandidati i ekstremit të djathtë, Norbert Hofer, ka humbur zgjedhjet presidenciale të Austrisë. Në Facebook, ai e përshkroi veten si "pafundësisht...

Horror në Austri, gruaja vret fëmijët, nënën dhe vëllain

Një grua ka vrarë nënën, vëllain dhe tri fëmijët e saj, të moshës nga 7 deri në 10 vjeç, pastaj është vetëvrarë. ...

Sulm me thikë në një tren në Austri, disa të plagosur

Mediat austriake raportojnë për sulm me thikë të ndodhur disa minuta më parë në Vjenë. Sipas policisë një person i paidentifikuar ka...

Ja ç’bëjnë djemtë e kombëtares pas stërvitjes

Futbollistët e kombëtares shqiptare duken mëse në formë teksa presin të luajnë miqësoren me Katarin më datë 29 maj në Austri. Pasi...

Kandidati proeuropian fiton zgjedhjet presidenciale në Austri

Ish-lideri i të gjelbërve, njëkohësisht kandidati i pavarur, Alexander Van der Bellen fitoi sot zgjedhjet presidenciale në Austri me 50,3 për qind të votave,...

Kombëtarja bllokohet në aeroportin e Austrisë

Transferta austriake ka rezervuar një surprizë të hidhur për Kombëtaren Shqiptare, që ka humbur avionin  për në Luksemburg, me të cilin do të përballet...

Lajmet e fundit