Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

austri

Kush është adoleshenti shqiptar që po çmend botën (VIDEO)

Fama e shqiptarëve nëpër botë, duket se është gjithmonë e më shumë në rritje.   Erion Hoti është shqiptari më i...

Masakër në Austri, dy azilkërkues hyjnë në Kishë e qëllojnë 15 persona

Të paktën 15 persona janë plagosur nga një sulm me thikë në një kishë në Vjenë të Austrisë. Sipas raportimeve paraprake,...

Burgoset 15 vjeçarja shqiptare në Austri, zbulohet arsyeja e rëndë

Një vajzë 15 vjeçe nga Kosova ndodhet në paraburgim në Austri. Dyshohet se adoleshentja shqiptare ka qenë e interesuar për sulm helmues. ...

Austria mbyll xhamitë, paralajmëron Turqia: Janë shkelje, KUJDES…

Qeveria austriake ka marrë vendimin e rëndësishëm për të mbyllur shtatë xhami dhe duke deportuar disa imamë radikalë, ndërkohë që një reagim i ashpër...

Rama ngjit shkallët me entuziazëm: Austria na tha PO (VIDEO)

“Austria PO dhe në krah të Shqipërisë për çeljen e negociatave”. Kështu shkruan entuziazt kryeministri Edi Rama ndërsa ndan pamje nga takimi në Vienë...

Lufta kundër emigracionit ilegal, Rama takon Kurz: Austria avokat i paçmuar për Shqipërinë

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Austri ku ka takuar kancelarin Sebastian Kurz. Në një...

Rama vizitë në Austri, takim me Sebastian Kurz, ja çfarë do të diskutohet

Ditën e mërkurë kryeministri Edi Rama pritet të takohet me kancelarin austriak Sebastian Kurz në Vjenë. Sipas mediave vjeneze pjesë e bisedimeve do...

19 vjeçari shqiptar po planifikonte sulme terroriste, Gjykata austriake merr vendimin ndaj tij

Një i ri shqiptar është lënë në burg nga gjykata austriake pasi ky i fundit dyshohet se po bënte plane për një sulm terrorist...

Përurohet Konsullata e Nderit e Austrisë, Bushati në Vlorë: Forcim i marrëdhënieve dypalëshe

Përurohet në Vlorë Konsullata e Nderit e Austrisë, ku ishte i pranishëm edhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. ...

Lajmet e fundit