Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

austri

Samiti i vendeve të Ballkanit, Albin Kurti: Kosova dhe Serbia të zotohen për paqe, të njihet dhe Pavarësia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka theksuar në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, se Serbia duhet të njohë pavarësinë e shtetit shqiptar....

“Çdo javë më shumë doza të Pfizer”, BE i dhuron Shqipërisë vaksina kundër-Covid, Soreca: Do vazhdojmë t’ju ndihmojmë

6 mijë doza të vaksinës BioTech/Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme në aeroportin e Rinasit. Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca përmes një postimi...

Nuk pranonte divorcin e tyre, i riu rreh dhe kërcënon ish-burrin e motrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Austri, ku një shqiptar nga Kosova ka dhunuar dhe ka kërcënuar me thikë ish burrin  e motrës. Mediat...

Ministrat e Jashtëm të BE-së bëjnë thirrje: Të hapen negociatat me Shqipërinë, koha është tani

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka mbajtur një konferencë të përbashkët me homologët e saj në Austri, Çeki dhe Slloveni. Gjatë fjalës së tij, ministri i...

Aksident TRAGJIK në Austri, dy makina përplasen me njëra tjetrën, humbin jetën 2 shqiptarë, 5 të tjerë të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Austri ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona dhe...

“Më mbaroi forca”, i lodhur nga pandemia, Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen

Ministri i Shëndetësisë në Austri, Rudolf Anschober ka dhënë dorëheqeje nga detyra. Ai në një konferecë për media ditën e sotme tha se pandemia e...

Frekuentoheshin nga militant të ISIS, Qeveria Austriake i vë ‘kyçin’ 2 xhamive  

Sulmi terrorist i së hënës, ku la të vdekur 5 persona dhe u plagosën 23 të tjerë ka vënë në lëvizje qeverinë e Austrisë. ...

Deklarata e fortë e gazetares: Pas sulmeve në Austri, Shqipëria në nivelin portokalli të sigurisë

Shqipëria ka çuar në portokalli nivelin e saj të sigurisë, një ditë pas sulmeve terroriste në Austri. Kështu ka pohuar gazetarja...

Sulmi terrorist në Austri, Tirana solidarizohet me Vjenën, bashkia ndriçohet me ngjyrat e flamurit austriak

Në shenjë solidarizimi me qytetin e Vjenës ku si pasojë e një sulmi terrorist humbën jetën 4 qytetarë dhe 15 të tjerë u plagosën,...

Sulmi terrorist në Vjenë, Europa solidarizohet me Austrinë

Pas sulmit terrorist të ndodhur mbrëmjen e sotme në Vjenë të Austrisë, ku të paktën 7 persona kanë mbetur të vdekur dhe isa të...

Lajmet e fundit