Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

austri

Dha dorëhqjen pas akuzave për korrupsion, ish-kancelari Sebastian Kurz tërhiqet nga politika

Ish-kancelari austriak, Sebastian Kurz njoftoi më 2 dhjetor se po tërhiqet nga politika, pothuajse dy muaj pasi dha dorëheqje nga posti. Kurz ishte i...

Në Austri protesta të dhunshme për masat e reja, ministri Maas: Në Gjermani s’ka detyrim për vaksinim

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas reagoi mbi zhvillimet në Austri sa u përket masave ndaj koronavirusit, ku nga shkurti me ligj të...

“Jo shoqëri e ndarë”, mijëra protestues kundër vaksinimit me detyrim në Vjenë (VIDEO)

Mijëra qytetarë protestuan ditën e sotme në Vjenë kundër vaksinimit me detyrim, të vendosur nga qeveria. Protesta u organizua nga partia e ekstremit të...

Infektimet kanë arritur nivele rekord, Austria izolon miliona qytetarë të pavaksinuar kundër COVID-19

Austria ka vendosur në izolim miliona persona që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër COVID-19. Ky vendim hyn në fuqi të hënën më 15 nëntor si...

Austria do mbyllë në karantinë të gjitë të pavaksinuarit mbi 12-vjeç

Austria ka njoftuar masa të ashpra në kuadër të pandemisë së koronavirusit për të gjithë të pavaksinuarit mbi 12-vjeç. Lajmin e bëri me dije kancelari...

Qeveria austriake propozon ligjin për vetëvrasjen e asistuar

Qeveria e Austrisë bën me dije se ka paraqitur një projektligj për ta bërë të ligjshme vetëvrasjen e asistuar për të rriturit me sëmundje...

Austria ashpërson masat me Shqipërinë: Nga nesër mund të udhëtojnë ata që janë plotësosht të vaksinuar, të tjerët në karantinë (E PLOTË)

Pas Belgjikës edhe Austria ka vendosur masa te reja për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Ministria e Punëve të Jashtme njofton se nga data 15...

Greta Koçi gjen dashurinë e vërtetë, kush është djali që i ka rrëmbyer zemrën këngëtares

Këngëtarja Greta Koçi prej kohësh po qëndron e distancuar nga media rozë. Ajo është mjaft e rezervuar kur bëhet fjalë për jetën e saj...

Pamje të frikshme nga përmbytja në Austri, momenti kur uji merr para çiftin, një person hidhet në mes të rrjedhës dhe i shpëton

Një akt heroi i një burri austriak i ka shpëtuar jetën një çifti turk në Austri, pasi reshjeve të shumta përmbysën qytetin Hallein. Pas shiut...

S’ka nevojë për TEST dhe KARANTINË, pas Austrisë, një tjetër vend uropian heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët

Duke nisur nga dita e nesërme, qytetarët shqiptarë mund të lëvizin lirshëm drejt Holandës. Lajmi është bërë me dije nga Ambasada shqiptare në Holandë,...

Lajmet e fundit