Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

australi

Biden, Macron pritet të bisedojnë lidhur me përplasjen diplomatike mbi nëndetëset për Australinë

Franca thotë se Presidenti amerikan Joe Biden dhe presidenti francez Emmanuel Macron po planifikojnë të flasin në ditët e ardhshme lidhur me ngërçin diplomatik...

Franca: SHBA-ja dhe Australia “gënjyen” për paktin e ri të sigurisë

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka akuzuar Australinë dhe Shtetet e Bashkuara se kanë gënjyer për një pakt të ri të sigurisë,...

Varianti “Delta” rrit numrin e infektimeve, ky është shteti që ka nxjerrë ushtrinë në rrugë për të monitoruar qytetarët

Varianti “Delta” ka rritur numrin e të infektuarve në Australi, ndaj qeveria ka vendosur masa të tjera kufizuese për qytetarët. Autoritetet kanë vendosur që në...

Qeveria australiane tmerron qytetarët me spotin e fundit për vaksinimin, shihni si “përpëlitet” e reja për pak oksigjen (VIDEO)

Vaksina u konsiderua “shpëtimi” kundër Covid-19, para se të shpikej dhe tani që është masivisht në treg. Qeveritë e vendeve të ndryshme i bëjnë...

Plas SKANDALI, ish-deputetja akuzon ministrin për ngacmim seksual: Preku kofshën time në pjesën e brendshme dhe…

Ish-deputetja e Australisë, Julia Banks ka akuzuar një ministër të kabinetit se e ka ngacmuar seksualisht. Sipas mediave të huaja mësohet se Banks në një...

80 raste të variantit indian, ky shtet vendos masa të rrepta anti-Covid

Qyteti më i madh i Australisë, Sidnei, është vendosur nën bllokim të rreptë të masave anti-Covid për dy javë. Masate  reja kanë hyrë në fuqi...

Australia fillon provat klinike për vaksinën e re anti-COVID, do të merret nga hunda

Në Australi kanë filluar provat klinike për vaksinën e re anti-COVID që do të merret nëpërmjet hundës. Sipas autoriteteve, kjo vaksinë do të jetë...

E kishte zënë gjumi brenda kazanit të mbeturinave, kamioni i mbetjeve shtyp për vdekje 13-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi ku një 13-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike. 13-vjeçari po flinte gjumë në kazanin e mbeturinave...

Australia merr vendimin drastik, pesë vite burg dhe gjobë prej 66 mijë dollarësh për këdo që kthehet nga India

Qeveria në Australi ka marrë vendimin drastik për shtetastit e saj që kthehen nga India, të cilët do të mund të përballen me me...

Cikloni ‘Seroja’ godet Australinë Perëndimore, çatitë e shtëpive “fluturojnë” në ajër (VIDEO)

Cikloni tropikal “Seroja” goditi bregdetin shtetëror të Australisë Perëndimore me erëra të forta deri në 170 km/h brenda natës, thanë zyrtarët. Qyteti i Kalbarrit...

Lajmet e fundit