Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

australi

Qëndroi 8 orë i bllokuar në aeroportin e Melburn, Australia i refuzon vizën dhe dëbon tenistin serb Novak Djokovic

Novak Djokovic nuk do të marrë pjesë në Austrlian Open. Numri një në botë i tenisit ka qendruar për 8 orë i bllokuar në...

Tërmeti i fuqishëm 7.3 ballë godet Indonezinë

Indonezia është tronditur nga një tërmet me magnitudë 7.3 ballë.Sipas EMSC mësohet se tërmeti është regjistruar në një thellësi prej 200 kilometrash. Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare...

Pas Gjermanisë dhe Britanisë, ky shtet regjistron vdekjen e parë nga varianti “Omicron”

Pas Gjermanisë dhe Britanisë, Australia raportoi vdekjen e saj të parë të konfirmuar nga varianti i ri Omicron. Por autoritetet u përmbajtën nga vendosja e...

Vrasja e çiftit shqiptar nga i ati i vajzës, rrëfimi prekës i vëllait të 25-vjeçares: Lindita e urrente babain, jeta jonë do të ishte...

Mediet e huaja kanë publikuar detaje rrëqethëse për ngjarjen tragjike të ndodhur në Janar të vitit 2020 në Melburn të Australisë, ku Osman Shaptafaj...

Mori bekimin e prindërve, Rita Ora i jep fund beqarisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe partneri i saj, regjisori Taik Qaititi pritet që në fund të javës të fejohen. Sipas mediave të...

TRAJGIKE/ Rrëzohet avioni turistik në brigjet e Australisë, humbin jetën 4 persona, mes tyre 2 fëmijë

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Australi, ku një avion turistik u rrëzua në brigjet e qytetit të Brisbane. Fatkeqësisht...

Tragjike, humbin jetën 4 fëmijë ishin duke lozur me…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku kanë humbur jetën 4 fëmijë teksa ishin duke lozur. Mediat e huaja raportojnë se fëmijët ishin...

Rita Ora bën pazar në Sidney, merr gjithë vëmendjen me fustanin e zi transparent (FOTO)

Këngëtarja shqiptare Rita Ora është duke shijuar pushimet me të dashurin e saj Taika Waititi, në Australi.   Ajo është fotografuar duke bërë pazarin, teksa...

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e televizionit

Ka ndërruar jetë në moshë në 83-vjeçare ikona e televizionit australian, Bert Neëton. Sipas medieve të huaja, ai prej kohësh ka patur probleme shëndetësore. Në...

“Jepini fund mbylljes”, “shpërthejnë” protestat në Australi, qytetarët kundër vaksinës dhe masave shtrënguese anti-Covid

Protesta masive po zhvillohen në Australi duke shprehur kështu pakënaqësinë për masat e reja anti Covid. Më shumë se 2000 qytetarë dolën në rrugë dhe...

Lajmet e fundit