Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

australi

Ndihmësmjeku i shpëton jetën vetes, pësoi atak kardiak

Një ndihmësmjek nga një zonë rurale e Australisë ka arritur t’i shpëtojë jetën vetes së tij pasi pësoi atak kardiak. 52...

Trump dhe Putin zhvillojnë bisedën e parë telefonike, zilja bie edhe në Berlin, Paris, Tokio dhe Kanberra

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti amerikan Donald Trump dhe presidenti rus Vladimir Putin patën të shtunën një bisedë...

Me mijëra gra që po protestonin në rrugët e Sidnejt kundër Trump, tronditen nga ajo që shohin në qiell

So this #WomensMarch in #sydney was really huge today! pic.twitter.com/NdsiiH8fkh — Michael Slezak (@MikeySlezak) January 21, 2017

Biondja seksi futet në dyqan me sëpatë dhe nis të masakrojë klientët (Video, pamje të rënda)

Të dy të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën. Mjekët i thanë gruas se shpëtoi falë flokëve të saj ‘rasta’ që zbutën goditjen...

Çdo emigrant i paligjshëm që kapet në Australi do i ndalohet përjetësisht qëndrimi

Parlamenti australian ka miratuar projekt-ligjin e përgatitur nga qeveria federale në Australi dhe që parashikon ndalesë të përjetshme për hyrjen e emigrantëve në ishullin...

Ndryshim në politikën e jashtme? Donald Trump zgjedh liderët e këtyre 8 shteteve për të telefonuar, shqetësim në Britani

Zgjedhja e Donald Trump si president i SHBA-së është shoqëruar me dyshimet nëse politika e jashmte amerikane do të ketë ndryshime të mëdha. ...

Australia kërkon ndalimin e përjetshëm të refugjatëve që mbërrijnë në brigjet e saj

Qeveria federale në Australi ka njoftuar se ka përgatitur projektligj për të sjellë ndalesë të përhershme për vizë për refugjatët që vijnë në këtë...

Ëndërroni Australinë? Këto janë procedurat për të fituar një vizë pune në këtë shtet

Pas Gjermanisë edhe Australia ofron mundësi për të fituar viza pune. Por si mundet që të fitoni këtë të drejtë, në rast se keni...


Lajmet e fundit