Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

auron tare

“Më kërcënuan e më shanë nga familja”, përfaqësuesi i firmës i përgjigjet akuzave të Auron Tares: S’është dhunuar asnjë moment. Do të ndjekim…

Përfaqësuesi i firmës që po ndërton rrugën Bënçë-Kurvelesh, Gramoz Qëndro ka reaguar pas incidentit me ekspertin e trashëgimisë kulturore, Auron Tare ditën e sotme...

Dhunohet Auron Tare në Tepelenë, eksperti i trashëgimisë kulturore: Përfaqësuesit e firmës më kërcënuan me jetë mua dhe banorët

Eksperti dhe njohësi i trashëgimisë kulturore, Auron Tare është dhunuar fizikisht në Bënçë. Pas sulmit ia është dërguar menjëherë në spitalin e Tepelenës për të...

Akuzat ndaj Martin Camajt si spiun i huaj, Rama shpërthen ndaj Auron Tares: Shkurtabiqë të pashërueshëm që emrin s’do ua mbajnë mend as nipërit...

Kryeministri Edi Rama nga tryeza e mbledhur në Pallatin e Brigadave nuk i ka kursyer akuzat dhe kritikat për interpretimin e dosjes së Martin...

’95 vjet Martin Camaj-Vepra dhe Përndjekja’! Ndezi gjithë debatin për shkrimtarin, Autoriteti i Dosjeve nuk fton Auron Taren në eventin e rëndësishëm te Pallati...

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit në bashkëpunim me Akademinë e Studimeve Albanologjike dhe Autoritetin Gjerman të Hapjes së Dosjeve organizojnë...

Rama dedikim Igli Tares, bëhet nostalgjik: Bashkë me vëllain Auronin, dy kalamaj kolosë e kokëlakër i nënshtroheshin stërvitjeve të pamëshirshme

Kryeministri Edi Rama i ka bërë një dedikim ish-futbollistit të kombëtares i cili sot është drejtor sportiv i Lacios, Igli Tares. ...

‘Sillte revista porno, vodhi 100 lekë’, Tare sherr me zv.ministrin: Dosja është e vërtetë! Shkreli: Epo do shkoje në burg nëse s’do kishe mbrojtje...

Debati që hapi studiuesi Auron Tare për të shkuarën e Ernest Koliqit, Gjergj Fishtës apo Martin Camaj, si të përfshirë në agjentura të huaja,...

Ardian Ndrenca nxjerr DOKUMENTIN e Sigurimit: Auron Tare i ka vjedhur një shoku 100 lekë, solli në shkollë fotografi pornografike

Profesor Ardian Ndreca i ka hyrë 'vënçe' debatit me studiuesin Auron Tare pas publikimit të shkrimit nga ky i fundit mbi Ernest Koliqin dhe...

Auron Tare i rikthehet sërish Koliqit: E urdhëronte konti Ciano i Italisë Fashiste që të përgatiste raporte sipas udhëzimeve të tij (VAZHDIMI I DEBATIT)

Auron Tare nuk heq dorë. Pavarësisht debateve  dhe ‘furtunës’ që shkaktoi në rrjet për Ernest Koliqin e Martin Camajn, studiuesi vazhdon...

‘Me lot, me lot’, Auron Tare nuk ndalet, pas debatit për Martin Camajn ironizon Mirela Kumbaron: Do të bëhet deputete në Përmet  për hollandezin...

Auron Tare me publikimin e dokumenteve të Sigurimit të Shtetit dhe CIA-s amerikane, ku thuhej se shkrimtarët Ernest Koliqi dhe Martin Camaj kanë qenë...

Debati për dosjen e Martin Camaj, Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve sqaron: U trajtua me prioritet, Auron Tare dhe të tjerët u shërbyen shumë...

Pas ‘furtunës’ që ngriti studiuesi Auron Tare, me publikimin e disa dokumenteve të Sigurimit të Shtetit dhe CIA-s amerikane, ku thuhej se shkrimtarët Ernest...

Lajmet e fundit