Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

athine

Sherr në Athinë, shqiptari nxjerr armën dhe qëllon 22-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Athinë, ku një shqiptar ka plagosur me armë një rom. Sipas mediave greke 22-vjeçari rom shqiptari kanë pasur...

Komiteti Shqiptar në Greqi reagon pas vizitës së Gjiknurit në Athinë: Në takim s’mori pjesë asnjë shoqatë aktive…

Sekretari i PPS-së, Damian Gjiknuri bashkë me Mirela Kumbaron, Blerina Gjylametin, Laert Durajn, Artemisa Malon dhe Eridian Salianjin zhvilluan një takim në Athinë, dy...

“Mosliberalizimi i vizave për Kosovën, turp për BE”, Balla: Konferenca e parë ndërqeveritare javën e ardhshme, lajm i mirë

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka marrë pjesë në takimin “Simpoziumi Ndërkombëtar Symi”, në Athinë, ku ka theksuar se mbajtja e...

FOTO/ Sherri me tre të vdekur në Athinë, zbulohet emri i njërit prej shqiptarëve që humbi jetën

Adil Tefa është njëri prej tre shqiptarëve që ka mbetur i vrarë nga ngjarja e rëndë e shënuar mbrëmjen e djeshme në Kato Patisia...

I gjakosur dhe me pranga në dorë, PAMJE TË RËNDA nga shqiptari i ekzekutuar nga policët  në Athinë (Si ndodhi ngjarja e përgjakshme)

Personi që shihni në foto është shqiptar që shkaktoi trazira të mëdha mbrëmjen e djeshme në Athinë me një bilanc Lufte, ku dy persona...

Përplasje me armë në Athinë, humbin jetën dy shqiptarë, njëri u vra nga policët (Si nisi sherri)

Një ngjarje e rëndë me bilanc lufte ka ndodhur orët e vona të mbrëmjes në Kato Patisia të Athinës, ku kanë mbetur të vdekur...

Dhunuar për vdekje 42-vjeçarin në Athinë, arrestohen dy shqiptarët (Foto)

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë së Athinës për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Rafina, ku u dhunua për vdekje një...

Tensione në qendër të Athinës, sulmohen gjatë natës zyrat e PASOK, digjen makina

Një incident i rëndë ka  ndodhur mbrëmjen e djeshme në Athinë,  ku persona të paidentifikuar kanë sulmuar një detashment jashtë zyrave të PASOK-ut. Mediet...

Gledis Nano vizitë në Athinë, pritet nga homologu grek: Forcojmë bashkëpunimin në luftën kundër krimit dhe emigracionit të paligjshëm  

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka zhvilluar një vizitë pune në Athinë, ku është takuar me homologun grek, Lieutenant Konstantinos...

Lëkundje tërmeti në Athinë dhe zonat përreth

Lëkundje tërmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në kryeqytetin e Greqisë. Sipas informacioneve paraprake, tërmeti ka qenë me një intensitet 3.9 të shkallës...

Lajmet e fundit