Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

astronomi

Edhe pak ditë nga eklipsi total i Hënës, më i gjati në një shekull do ketë ndikim të madh mbi njerëzit

Hëna e përgjakur, apo eklipsi total i Hënës do të ndodhë këtë muaj dhe do jetë eklipsi më i gjatë në 100 vite. ...

E RRALLË: Transformohet planeti Mars, Nasa poston videon: Ja si duket tani

Prej disa ditësh moti në planetin Mars nuk është edhe aq i favorshëm… Në fakt në planetin e kuq po ndodh...

Fenomen i rrallë në qiell ndodh javët e ardhshme, për të mos u humbur

Një fenomen i rrallë astronomik do të ndodhë gjatë muajit qershor dhe korrik. Planeti Mars do të jetë më afër Tokës...

Majku i Çmendur do lëshohet me një raketë me avull në atmosferë për të provuar se Toka është e sheshtë

Që planeti ku jetojmë, i quajtur Tokë, është sferoid, ky është një fakt shkencor. Por besojeni ose jo, ka edhe nga ata që ende...

Një trup i mistershëm qiellor zbulohet nga shkencëtarët e Nasa

Shkencëtarët e Agjencisë Amerikane për Hulumtime në Hapësirë (NASA) kanë njoftuar për zbulimin e një trupi të ri qiellor, që lëviz mes yjeve të...

Përplasen dy yje në qiell, e pabesueshme ajo që ndodh në univers diktohet edhe në Tokë

Dy yje me dendësi tepër të lartë janë përplasur me njëri-tjetrin në thellësi të hapësirës duke shpërndarë tej metale të çmuara si ar, platin...


Lajmet e fundit