Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

astronomi

Jemi ALIENË, Shkencëtarët: Jeta në Tokë ka ardhur nga një planet tjetër

Njerëzit në Tokë janë falë përplasjes së një planeti tjetër me Tokën miliarda vite më parë, kanë deklaruar shkencëtarët. Po në...

NASA do të përplasë anijen kozmike me asteroidin për të shmangur goditjen fatale me Tokën

Deri më sot e kemi parë në filmat fantashkencë, por Agjencia Aeronautike Amerikane (NASA) ka vendosur që të përgatitet për të marrë rolin e...

Spektakël në qiell, sot kometa e Krishtlindjes: Do të shihet me sy të lirë edhe nga Shqipëria

Nëse shikoni një drite jeshile në qiellin e errët të natës, mos u frikësoni, nuk është UFO. Gjatë mbrëmjes së sotme,...

Astronomët zbulojnë një objekt të mistershëm në periferi të sistemit diellor, mund të jetë Planeti X

Një trup i mistershëm qiellor është zbuluar nga astronomët në periferi të sistemit tonë diellor. Sipas një raporti të publikuar në...

Rrjedhje në Stacionin Hapësinor, astronautët mbyllin vrimën me garza dhe ngjitës

Astronautët në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar kanë mundur të mbyllin një vrimë që po shkaktonte rrjedhjen e ajrit. NASA njoftoi se kabina...

Zbulohet planeti që po hebit shkencëtarët, ja çfarë ka të veçantë

Një objekt qiellor me madhësinë e një planeti është zbuluar rreth 20 vite drite larg Tokës. Objekti është i veçantë për...


Lajmet e fundit