Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

astrazeneca

HABIT Angela Merkel, i bën të dyja dozat e vaksinës, por zgjedh dy lloje të ndryshme

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka habitur të gjithë me vendimin e saj. Ajo më herët është vaksinuar me dozën e parë të vaksinës...

Varianti indian i Covid “kërcënon” të pavaksinuarit, dyfish më i rrezikshëm dhe vdekjeprurës

Sipas të dhënave të fundit rezulton se variant indian, ose ndryshe Delta është më infektues dhe shkakton simptoma më të rënda tek personat të...

Mori dozën e vaksinës AstraZeneca, 18 vjeçarja në Itali pëson trombozë dhe humb jetën

Një 18 vjeçare ka humbur jetën në Itali, si pasojë e mpiksjes së gjakut. E reja ishte nënshtruar një ndërhyrje për të ulur presionin...

Nënë e tre fëmijëve, 43-vjeçarja humb jetën pas bëri vaksinën AstraZeneca (Filloi t’i dhimbte stomaku)

Tania Smith 43 vjeçe, ka ndërruar jetë pak ditë pasi bëri vaksinën anti-covid, AstraZeneca. Pas disa vizitave të shpeshta në spital për dhimbje stomaku,...

Mbërrijnë 40 800 vaksina AstraZeneca në aeroportin “Nënë Tereza”, Rama: Do e çojmë deri në fund planin e vaksinimit

Kanë mbërritur këtë pasdite në aeroportin “Nënë Tereza” 40 800 vaksina AstraZeneca. Lajmi është konfirmuar nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vaksinat...

Prezantuesja e BBC vdes pasi bëri vaksinën AstraZeneca

Prezantuesja 44-vjeçare e BBC Radio vdiq javën e kaluar pasi pësoi mpiksje gjaku pasi bëri vaksinën AstraZeneca, ka thënë familja e saj. Shkakun e...

Modelja e njohur humb jetën nga hemoragjia pasi bëri vaksinën AstraZeneca, shihni si i është mpiksur gjaku (Postimi i saj i fundit në Facebook)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qipro, pasi është raportuar se një modele 39-vjeçare ka ndërruar jetë nga hemorragjia në tru, disa ditë...

Problemi me Sinovac u zgjidh, por Shqipërisë po i mbarojnë vaksinat e Sputnik dhe AstraZeneca-s

Ditën e djeshme në Shqipëri mbërritën 60 mijë doza të vaksinës kineze Sinovac pas disa ditësh mungesë, e cila do të përdoret për qytetarët...

Bëri vaksinën Astrazeneca dhe pësoi trombozë, 44-vjeçarja në gjendje kritike për jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një grua 44-vjeçare,  pasi ka bërë vaksinën AstraZeneca ka pësuar trombozë dhe ndodhet në gjendje...

Po sillnin ilegalisht në Shqipëri 30 doza vaksinë AstraZeneca, arrestohen dy persona në Itali

Dy burra iranianë janë arrestuar në portin e Barit, teksa po përpiqeshin të kalonin tridhjetë dona të vaksinës AstraZeneca. Dozat e vaksinës u gjetën në...

Lajmet e fundit