Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

ASTIR

Pas “21 dhjetorit”, zjarri shkrumbon apartamentin në Astir

Një apartament në katin e gjashtë, në zonën e Astirit është përfshirë nga flakët këtë pasdite. Burime bëjnë me dije se zjarri ka përmasa të...

Rruga më e re “Tom Plezha” në zonën e Astirit gjelbërohet me 251 pemë të reja bliri, Veliaj: Humbëm shumë kohë me Unazën, sot...

Astiri, zona e cila po njeh një urbanizim të vrullshëm, është pasuruar sot me 251 pemë bliri të reja të cilat do t’i japin...

Të dënuar nga togat e zeza të Tiranës, dy të arrestuar nga Policia: Njëri për fshehje të ardhurash e tjetri për falsifikim (EMRAT)

Arben Kacos dhe Mario Prenga kanë rënë në prangat e Policisë pasi Gjykata e Tiranës i ka dënuar këta dy shtetas për vepra të...

E RËNDË në Tiranë, vajza 9-vjeçe bie nga ballkoni i pallatit, dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, në bulevardin e "Migjenit". Bëhet me dije se vetëm pak minuta më parë një...

Gjendet i vetëvarur një i ri në Astir, policia jep detaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë pak mesnate në zonën e Astirit në Tiranë. Është gjendur në banesë një 30-vjeçar i vetëvarur dhe...

VIDEO: Brohorima e duartrokitje në qendrën e votimit, Partia Socialiste fiton edhe në Astir, banorët e Unazës votojnë të majtën

“Bravo!” “Bravo!” “Bravo!”Kështu dëgjohet të brohorasin në kor vëzhgues, numërues, kandidatë për deputetë dhe përfaqësues të Partisë Socialiste në Astir, pas leximit të votave...

Tentoi të shtypte me makinë dy persona, Gjykata e Tiranës jep masën për Taulant Mekollarin

Gjykata e Tiranës ka cakatuar masën "arrest me burg" për Taulant Mekollarin, i cili pak ditë më parë pas një konflikti me një person...

E RËNDË/ 60 vjeçari vetëvritet me armë zjarri në zonën e “Astirit” në Tiranë

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e “Astirit” në Tiranë, ku një 60 vjeçar dyshohet se është vetëvrarë me...

VIDEO/ Hidhet në erë banesa 5-katëshe, ky është momenti kur shembet ndërtesa gjigante në Astir

Punonjësit e IKMT shembën ditën e sotme një pallat tjetër në zonën e Astirit, për t’i hapur kështu rrugë projektit të Unazës së Madhe. Siç...

Banorja e Astirit denoncon SKANDALIN: Drejtori i IKMT-së dërgon seksera, kërkojnë 10 mijë euro për të mos prishur shtëpinë, SPAK të hetojë

Në zonën e Astirit kanë vijuar prishjet e banesave për vijimin e projektit të Unazës së Re. Banorët e këtyre shtëpive...

Lajmet e fundit