Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Asteroid

Sonda e NASA-s përplaset me asteroidin

Sonda Dart e agjencisë hapësinore amerikane, NASA, është përplasur me sukses në një asteroid, duke shkatërruar veten në këtë proces. Përplasja ishte e qëllimshme dhe...

VIDEO LIVE/ Asteroidi i rrezikshëm do të kalojë sot afër Tokës: Sa të rrezikuar jemi?

Një asteroid i rrezikshëm do të kalojë afër Tokës ditën e sotme. Madhësia e tij e vlerësuar është rreth 3,280 këmbë (rreth 1 km...

A është e sigurt Toka nga asteroidët? NASA tregon se çfarë do të ndodhë

Së fundmi shumë thashetheme qarkullojnë mbi asteroidët të cilët po I rrotullohen Tokës. Natyrisht, të gjithë janë në ankth dhe disa prej jush besojnë...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi me të njëjtën madhësi sa Piramida e Gizës pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Një asteroid po vjen në drejtimin tonë, ja kur pritet të godasë orbitën e Tokës

Shkencëtarët e NASA-s po vëzhgojnë një asteroid i cili pritet të godasë orbitën e tokës në datën 6 shtator, duke kaluar afër planetit tonë...

Asteroidi merr ‘masa mbrojtëse’, kur të kalojë afër Tokës do të ketë ‘vendosur maskën’

Një asteroid me madhësinë e malit Everest do të fluturojë në afërsi të Tokës në javën e ardhshme. Astronautët kanë kapur...

Një asteroid mund të godasë planetin Tokë në vitet e ardhshme, listohet si i katërti më i rrezikshëm

Agjensia Hapsinore e Europës raporton se një asteroid i ri në “Listën e Rrezikut”, mund të godasë Tokën në 65 vitet e ardhshme. ...

NASA do të përplasë anijen kozmike me asteroidin për të shmangur goditjen fatale me Tokën

Deri më sot e kemi parë në filmat fantashkencë, por Agjencia Aeronautike Amerikane (NASA) ka vendosur që të përgatitet për të marrë rolin e...

Tre asteroidë “i vërsulen” sot TOKËS

Tre asteroide do të kalojnë sot shumë pranë planetit tonë, Tokës. Njoftimi është bërë nga NASA, sipas të cilës asteroidët do të kalojnë njëri...

Nasa jep ALARMIN: Një asteroid i madh po i afrohet Tokës

Asteroidi 2016 NF23 do të kalojë në planeti Tokë pak pas orës 1 të mëngjesit të 29 gushtit në Mbretërinë e Bashkuar. ...

Lajmet e fundit