Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Associated Press

Mediat e huaja: Në Shqipëri narkotikët problem 3 vite më parë, deri kur qeveria nisi t’i luftojë

“Shqipëria ka qenë një prodhues kryesor i Kanabisit në Europë tre vite më parë, deri kur qeveria e vendosi ndalimin e trafikimit një prioritet...

Associated Press: Uashingtoni po rrit presionin mbi opozitën për reformën në drejtësi

Presion në rritje e konsideron prestigjozja Associated Press telefonatën e Ndihmës-sekretares amerikane, Victoria Nuland me kreun e PD-së, Lulzim Bashën, pasditen e sotme. ...

Skandali i Shukri Xhelilit tërheq vëmendjen e medieve të huaja

Skandali seksual ku është përfshirë kryebashkiaku i Peshkopisë, Shukri Xhelili ka tërhequr vëmendjen edhe të medieve të huaja. Associated Press, Daily Mail...

Deklarata e Berishës për armatosjen e shqiptarëve, pasqyrohet nga mediat e huaja

Deklarata e ish-kryeministrit Sali Berisha në Kuvend se shqiptarët duhet të pajisen me armë për shkak se qeveria ka dështuar në përballjen me krimin,...

Mediat e huaja shkruajnë për shkarkimin e Canit: Shkak FMN, borxhi publik dhe taksat

Mediat e rëndësishme ndërkombëtare kanë raportuar shkarkimin e Shkëlqim Canit nga posti i ministrit të Financave. The Associated Press shkruan se shkak...

Lajmet e fundit