Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Associated Press

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për rikthimin e Sali Berishës në krye të PD-së

Agjencia mediatike Associated Press dhe Ëashinton Post i kanë kushtuar një artikull zhvillimeve në Partinë Demokratike të Shqipërisë, pas rikthimit në krye të saj...

Izraeli sulmoi zyrat e tyre në Gaza, reagon Associated Press: Jemi të shokuar dhe të tmerruar

Mediumi Associated Press tha të shtunën se janë të “shokuar dhe tmerruar” nga sulmi izraelit në ndërtesën ku gjendeshin zyrat e AP-së si dhe...

Mediat ndërkombëtare pas tragjedisë, i japin jehonë masave: Do fillojnë dënimet për Ndërtuesit e Arkitektët

Mediat e huaja vazhdojnë të pasqyrojnë situatën e pas-tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. ‘’Associated Press’’ dhe ‘’New York Times’’ raportojnë...

Asociated Press: Dhuna e opozitës në protesta rrezikon negociatat me BE  

Media e njohur ndërkombëtare, Associated Press, ka bërë një shkrim rreth situatës politike në Shqipëri, protestave anti-qeveritare dhe si mund të ndikojnë këto të...

Associated Press publikon rrethimin e Parlamentit me tela me gjemba, Basha tregon PLANET për median ndërkombëtare

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prononcim për Associated Press ka folur për protestat dhe për dorëzimin e mandateve. ...

Gazetari i njohur shqiptar emërohet drejtor lajmesh për Evropën Veriore në AP

Gazetari i njohur kosovar Fisnik Abrashi është zgjedhur në postin e drejtorit të lajmeve për Evropën Veriore në agjencinë e lajmeve “The Associated Press”....

Trump dhe Putin mund të takohen për herë të parë në Slloveni, organizatore është Melania

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump mund të zhvillojë takimin e tyre të parë në shtetin ballkanik...

Mediat zbulojnë emrin surprizë që Donald Trump ka zgjedhur për kreun e diplomacisë amerikane

Associated Press shkruan se Donald Trump e ka zgjedhur tashmë se kujt do t'i besojë postin e Sekretarit të Shtetit në administratën e re...

Gazetarja publikon videon e momentit tronditës: Isha 17 vjeçe, e terrorizuar

Gazetarja Arbana Xharra ka publikuar një video të Associated Press ku ajo shfaqej 17 vite më parë, sapo kishte hyrë në Shqipëri për shkak...


Lajmet e fundit

Telegraf

Standard

Dita

Gazeta Shqiptare

Fjala