Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Assange

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Një gjykatë në Suedi refuzoi kërkesën për të lëshuar urdhër për paraburgimin në mungesë të bashkëthemeluesit të ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, në lidhje me...

Arrestimi i Assange, Snowden: Një moment i errët për lirinë e shtypit

Ish kontraktori i CIA-s në SHBA, Edward Snowden, deklaroi sot se arrestimi në Britani i themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange, ndodhi pikërisht në një...

Ekuadori i jep shtetësinë themeluesit të Wikileaks, Julian Assange

Ekuadori i ka dhënë shtetësinë Julian Assange, themeluesit të Wikileaks që prej 5 vitesh jeton në ambasadën e këtij shteti në Londër. ...

Suedia rrëzon akuzat ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange

Prokurorët në Suedi thanë se do të pushojnë çështjen ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, i cili akuzohej për përdhunim. Julian Assange...

Komisioni i OKB-së: Assange të lirohet dhe të kompesohet

Një komision i OKB-së u shpreh se themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange po mbahet i arrestuar në mënyrë arbitrare që nga viti 2012. Assange...

Assange do të pranojë arrestin nëse OKB flet kundër tij

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange thotë se do ta pranojë arrestin , nëse një panel i Kombeve të Bashkuara shprehet kundër tij. ...

Lajmet e fundit