Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

asociacioni

Theksi tek Asociacioni, Varhelyi zbardh takimin me kryeministrin Kurti

Komisioneri i BE për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar, pas takimit me...

Vuçiç nuk pranon propozimin e të dërguarit amerikan: Kosova s’ka kompetence të propozojë statut për Asociacionin

Gabriel Escobar, i dërguar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, ka deklaruar se pret nga Kosova ta propozojë materialin për implementimin...

I dërguari i SHBA për dialogun: Duam nga Kosova Asociacionin, pa shkelur Kushtetutën! Zhbëjmë atë që Serbia po bën sot në Veri

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka folur për atë se çfarë vendi i tij po bën në raport me pesë...

Kurti e shkarkoi sapo u kthye nga Brukseli, reagon BE: Ekipi menaxhues për Asociacionin e përfundon punën kur të miratohet statuti

Zyrtarë të Bashkimit Evropian thanë të enjten se vendimi i institucioneve të Kosovës për të shpërbërë ekipin menaxhues që ka hartuar projekt statutin e...

Ministri në Kosovë shkarkon Ekipin Menaxhues për hartimin e draft-statutit të Asociacionit

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka njoftuar vendimin herët mëngjesin e sotëm për të shkarkuar nga detyra anëtarët e ekipit menaxhues...

Albin Kurti flet pas takimit në Bruksel: Draft-statuti për Asociacionin është i papranueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në orët e vona të mbrëmjes në lidhje me dakordësinë e arritur me Aleksandër Vuçiç, për deklaratën...

“Hap i rëndësishëm dhe simbolik”, Borell me deklaratë për takimin Kurti-Vuçiç, thotë se marrëveshja për Asociacionin është e 10 viteve më parë

Përfaqësuesi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka dalë me një deklaratë zyrtare pas përfundimit të takimit mes kryeministrit Albin Kurti dhe...

“Të pagjeturit dhe Asociacioni”, BE zbardh rendin e ditës për takimin e Kurtit dhe Vuçiçit më 2 Maj

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano konfirmoi se në takimin e ri të nivelit të lartë të dialogut mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë,...

Takimi në Bruksel, drejtori i zyrës serbe për Kosovën: Për herë të parë bëmë hapa konkret drejt Asociacionit

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Petar Petkoviç ka thënë se për herë të parë në vitet e fundit, janë bërë hapa konkret...

“Albin Kurti tradhëtoi idealet e tij”, Berat Buzhala thotë se shkëmbimi i territoreve me Serbinë do ishte shumë më i mirë

Analisti Berat Buzhala e quan kryeministrin e Kosovës Albin Kurti si “gënjeshtarin më të madh në rajon”. Ai thotë se Kurti tradhëtoi idealet e...

Lajmet e fundit