Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

Ashraf Ghani

Presidenti afgan përgatit rikthimin: Jam i gatshëm të kthehem dhe të vazhdoj përpjekjet e mia për drejtësi

Ashraf Ghani, presidenti i Afganistanit i dëbuar nga forcat talebane, është shprehur se po përgatit rikthimin e tij në atdhe, në mënyrë që të...

Ambasada ruse akuza të forta: Presidenti i Afganistanit u largua me 4 makina dhe një helikopter plot me para

“Ashraf Ghani u largua nga Afganistani me 4 makina dhe një helikopter plot para”, kështu është shprehur ambasada ruse. Ashraf Ghani njoftoi largimin e tij...

Talebanët marrin pallatin presidencial dhe flasin nga zyra e Ghanit: Kush ka punuar me qeverinë dhe ushtrinë do të përfitojë amnisti

Luftëtarët talebanë kanë hyrë në pallatin presidencial të Afganistanit disa orë pasi Presidenti Ashraf Ghani u largua nga vendi. Udhëheqja e grupit, e rrethuar nga...

Presidenti afgan tregon pse e braktisi vendin: Ika për të shmangur gjakderdhjen me talebanët

Presidenti i Afganistanit Ashraf Ghani, ka treguar se ai u largua nga vendi për të shmangur gjakderdhjen, kur talebanët hynë në Kabul. Ghani shkruan...

Talebanët rehatohen në zyrën e presidentit të Afganistanit, që u arratis në Taxhikistan

Talebanët tashmë kanë marrë presidencën e Afghanistanit, duke e detyruar presidentin e vendit Ashraf Ghani, të largohet për në Taxhikistan. Sipas gazetarit afgan, Bilal Sarwary...

Talebanët marrin Kabulin, presidenti afgan “braktis” vendin dhe arratiset në Taxhikistan

Presidenti i Afganistanit Ashraf Ghani, u largua nga vendi sot ndërsa talebanët u zhvendosën më tej në Kabul, thanë zyrtarët e brendshëm.  Bashkatdhetarët e tij...

U tha se do të dorëhiqej, presidenti Ghani: Nuk do të heqim dorë nga arritjet e këtyre 20 viteve në Afganistan

Presidenti Ashraf Ghani, tha në një fjalim televiziv, teksa shqetësimet për të ardhmen e Afganistanit po rriten, se nuk do të heqë dorë nga...

Lajmet e fundit