Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Asambleja Kombetare e PS

Xhafaj tregon në Asamble 5 pikat kryesore të 100-ditëshit të parë të qeverisjes: Ndryshimi mes nesh dhe atyre

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka prezantuar në Asamblenë Kombëtare të PS , pesë prioritetet  e tij në 100 ditët e para të qeverisjes....

Rama: Ruçi zyrtarisht kryetar Kuvendi, Balla në krye të Grupit Parlamentar

Gramoz Ruçi zyrtarisht kryetar i Kuvendit. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama publikisht sot në Asamblenë Kombëtare të PS. “Gramozi është...

Zbardhet axhenda e Asamblesë Kombëtare të PS-së, për çfarë do të diskutojë kryeministri Rama

Sot në orën 10:00 nis Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Ajo çfarë të gjithë presin me kërshëri, është publikimi i emrave të ministrave të...

E diela vendimtare, Rama publikon qeverinë e re në Asamblenë e PS-së

Dita e nesërme është duke u pritur me një kërshëri të madhe nga ana e publikut, për shkak se me shumë mundësi do të...

“Gjyqi” i PS në Asamble, me rënie vetëm qarqet Dibër, Korçë e Elbasan (SHIFRAT DHE ANALIZA)

Asambleja e 25 gushtit është vendi ku do të bëhet “gjyqi” i zgjedhjeve, dhe mënyra sesi kanë punuar strukturat e partisë për 25 qershorin....

Rama ua bën të qartë socialistëve mbështetjen për Vangjush Dakon, veprimi domethënës në drekën e Ansamblesë

Kryeministri Edi Rama vazhdon të tregojë mbështetjen e fuqishme për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon, i cili është vënë nën hetim nga Prokuroia, i...

Deputeti i PS i sëmurë në Itali, Rama nuk e harron por ngre dolli për shëndetin e tij

Deputeti i PS-së, Bashkim Fino prej disa muajsh është duke u kuruar në Itali dhe për këtë arsye, kryeministri Edi Rama ka ngritur një...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf

Fjala