Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Asambleja Kombetare e PS

Asambleja Kombëtare, Gjiknuri: Partia Socialiste do të bëhet edhe më funksionale, ruajmë balancat

Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste është mbledhur sot për miratimin e një sërë vendimeve, përfshi edhe draft-statutin e Kongresit Kombëtar që do të mbahet...

Për kë po flet Rama? “Ngjajmë me një cirk ÇAKEJSH e PELIVANËSH që shohin zgjedhjet si MOÇAL INTERESASH (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama po mban fjalën e tij në Asamblenë kombëtare të Ps, ku do të prezantojë edhe emrat e qeverisë së re. Rama në...

Rama largon Ditmir Bushatin dhe promovon Gent Cakajn në PS, pa “ofiqe” edhe Nikolla e Gjylameti

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka bërë sot disa ndryshime të rëndësishme në strukturat dhe drejtuesit politikë të qarqeve, duke larguar disa figura...

U hoq si drejtues politik i Qarkut Shkodër, reagon Ditmir Bushati

Ish-drejtuesi i Qarkut të Shkodrës, Ditmir Bushati ka reaguar për largimin e tij nga ky post. Menjëherë sapo ka dalë nga...

Asambleja e PS, Rama mesazh opozitës: Duam paqe politike, por ASNJË marrëveshje për të ndenjurat e politikanëve. Reforma në Drejtësi nuk negociohet

Kryeministri Edi Rama nuk sheh shumë mundësi se si të afrojë opozitën në jetën politike të vendit pas djegieve të mandateve dhe 30 Qershorit....

“Asnjë grua nuk largohet nga puna’, Rama i prerë në Asamble: S’toleroj asnjë hyrje triumfaliste të stilit feudal, do liroj vendet e zëna me...

Edhe ditën e sotme në Asamblenë Kombëtare të PS-së kryeministri Edi Rama theksoi se asnjë grua nuk do të largohet në asnjë bashki opozitare,...

Me çitjane të zeza dhe atlete të bardha, Rama mbërrin në Pallatin e Kongreseve për Asamblenë e PS

Kryeministri Edi Rama sapo ka hyrë në Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillohet dhe Asambleja e Partisë Socialiste. Ajo që...

Kryesia e PS cakton datën e Asamblesë Kombëtare, ja kur do të mbahet

Caktohet data e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Burime bëjnë me dije se Asambleja do të mbahet më 22 korrik. Kjo...

‘Furtuna’ e ndryshimeve në qeveri, nis mbledhja e Asamblesë së PS në ish-Sheraton

Nis mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste te ish Sheratoni.   Nga kjo mbledhje pritet të dalin ndryshimet e shumëpërfolura...

Mblidhet Asambleja Kombëtare e PS, zbardhet AXHENDA

Ditën e nesërme në orën 10:00 do të mblidhet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Sipas informacioneve, mbledhja do të hapet nga fjala...


Lajmet e fundit